banner ad

Ponad 50 000 osób odwiedziło 24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Zobacz zdjęcia

9 grudnia 2015

24-targi-wroclaw-01
6 grudnia zakończyła się dwudziesta czwarta edycja Wrocławskich Targów Dobrych Książek. Przez cztery dni Centrum Kongresowe Hali Stulecia we Wrocławiu odwiedziło ponad pięćdziesiąt tysięcy osób.

W tym roku Wrocławskie Targi Dobrych Książek obyły się w nowym miejscu, toteż powierzchnia wystawiennicza była dwa razy większa niż przy poprzednich edycjach imprezy, a mimo to wokół stoisk już od samego czwartku można było obserwować tłumy odwiedzających. Wrocławianie chętnie kupowali książki, wielu wydawców już w sobotę musiało dowozić tytuły, których zabrakło. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się także pozycja nagrodzona tytułem Książki Roku w konkursie Pióro Fredry 2015 ? „Kucając” Andrzeja Stasiuka, którą opublikowało wydawnictwa Czarne. Tego tytułu zabrakło najszybciej!

24-targi-wroclaw-02

Jak co roku dużą popularnością wśród wrocławian cieszyły się spotkania z autorami oraz podpisywanie książek. W programie było ich ponad sto. Na wielu z nich sale były wypełnione po brzegi, a nawet brakowało miejsc. Kilkusetosobowe tłumy pojawiły się m. in. na spotkaniu z Adamem Wajrakiem, Wojciechem Mannem, Markiem Niedźwieckim, ks. Adamem Bonieckim, prof. Janem Hartmanem, Magdaleną Grzebałkowską czy Lechem Majewskim. Do tych i wielu innych autorów ustawiały się także długie kolejki, by poprosić o podpisanie książki.

24-targi-wroclaw-03

Znakomicie udała się również ogłoszona w ramach targów akcja charytatywna „Wyłóż książki na stół!” współorganizowana z dolnośląskim producentem mebli z naturalnego drewna Jafra. Zbierano książki na świąteczny prezent dla Domu Dziecka w Obornikach Śląskich, Domu Samotnej Matki w Głogowie oraz Szkoły Podstawowej w Osolinie.Wrocławianie chętnie podzielili się przeczytanymi już przez siebie książkami i przynieśli na akcję kilkaset egzemplarzy.

24-targi-wroclaw-04

Dużym powodzeniem cieszyły się również warsztaty plastyczne, kreatywne i edukacyjne inspirowane literaturą, prowadzone w sali zabaw przygotowanej przez Studio Tęczówka. Przez cały czas sala była pełna dzieci uczestniczących w zajęciach.

24-targi-wroclaw-05

Tak duży sukces tegorocznych Wrocławskich Targów Dobrych Książek, liczna obecność wydawnictw, autorów oraz ponad pięćdziesiąt tysięcy odwiedzających oznacza tylko jedno ? w 2016 roku impreza powinna przenieść się do głównego budynku Hali Stulecia, co już dzisiaj planują organizatorzy.

24-targi-wroclaw-06

Na załączonych zdjęciach możecie zobaczyć, w jakiej atmosferze przebiegała 24. edycja Wrocławskich Targów Dobrych Książek. Impreza odbyła się pod patronatem Booklips.pl.

24-targi-wroclaw-07

24-targi-wroclaw-08

24-targi-wroclaw-09

24-targi-wroclaw-10

24-targi-wroclaw-11

24-targi-wroclaw-12

24-targi-wroclaw-13

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy