Ponad 200 przedmiotów z powieści Katarzyny Bondy w jednym miejscu. Odwiedź pawilon Ostatni Rozdział na Bulwarach Wiślanych

21 maja 2018


Ponad dwieście przedmiotów z powieści Katarzyny Bondy zebranych w jednym miejscu. Po raz pierwszy w Polsce czytelnicy zostają zaproszeni do wyjątkowej przestrzeni, w której rzeczywistość przenika się z fikcją literacką. Wchodząc do pawilonu Ostatni Rozdział otwartego na Bulwarach Wiślanych w Warszawie, znajdziemy się w świecie z popularnej serii „Cztery żywioły Saszy Załuskiej” Katarzyny Bondy. Pawilon czynny jest do 27 maja.

Dowody zbrodni, narzędzia przestępstw i inne osobliwości prosto z kart kryminałów Katarzyny Bondy oraz prywatne rzeczy autorki ? to wszystko czeka na odwiedzających pawilon Ostatni Rozdział. Poczują oni: klimat łódzkich ulic, mafijnych porachunków z Trójmiasta, grozę podlaskich lasów i atmosferę nieuchronnego końca. W samym środku tej jedynej w swoim rodzaju przestrzeni, która ma formę labiryntu, znajduje się także pokój z ogromnym biurkiem Katarzyny Bondy, przy którym pracuje pisarka, tworząc swoje bestsellerowe powieści.

Elementy misternie i precyzyjnie skonstruowanego świata powieści Katarzyny Bondy każdy z jej wielbicieli może teraz zobaczyć na własne oczy. 16 maja punktualnie o godz. 16:00 pisarka powitała czytelników, którzy stawili się na otwarciu Ostatniego Rozdziału, a potem przechodzili korytarzami pawilonu i rozpoznawali, z której powieści pochodzą napotkane na drodze przedmioty.

Otwarcie pawilonu Ostatni Rozdział to akcja promująca „Czerwonego Pająka”, czyli czwarty i ostatni tom serii o Saszy Załuskiej. Córka bohaterki zostaje uprowadzona przez nieznanych sprawców i mimo wzmożonych wysiłków policji nie udaje się jej odnaleźć. Prywatne śledztwo wykazuje, że porwanie dziewczynki jest powiązane z zagadkowym samobójstwem byłego oficera wywiadu, pseudonim Dziadek, niegdyś przełożonego Załuskiej. To w jego posiadaniu znajdowało się archiwum kompromitujące najważniejszych polskich polityków. Teraz jednak dokumenty zniknęły. W ich poszukiwaniach biorą udział wszystkie zainteresowane strony ? zarówno mafiosi, jak i politycy oraz służby specjalne ? a komuś niezwykle zależy na tym, żeby to właśnie Sasza je odnalazła.

Porywacze wiedzą, że aby ocalić życie córki, Załuska zgodzi się na wszystko. W finale serii pojawią się wszystkie ważne dla profilerki postacie, jej dawni przyjaciele oraz najwięksi wrogowie. By ratować życie dziecka, Sasza gotowa jest kolaborować z mafiosami, szpiegami i politykami. Oczywiście do czasu. Zagadki z przeszłości zaczną się rozwiązywać jedna po drugiej, pajęczyna, która oplatała Saszę, zaczyna się rwać.

Nad „Czerwonym Pająkiem” Katarzyna Bonda pracowała przez prawie trzy lata. „Musiałam połączyć te wszystkie wątki. Chciałam też, żeby to był ostry kopniak, bo to ostatnia część serii o Saszy. Jak powiedziałam, że to się kończy, to to się musi skończyć, a nie jak z Sherlockiem Holmesem, że zabili go i nagle: a, właściwie to możemy ciągnąć dalej. A jednocześnie, tyle mogę powiedzieć, Sasza przeżyje, więc trudno jest, żeby nie zabić bohatera, a jednocześnie zakończyć definitywnie” ? mówiła w ubiegłym tygodniu autorka w rozmowie z Jarosławem Kuźniarem w programie #OnetRANO.

To już kolejna akcja związana z premierą książki Katarzyny Bondy przygotowana przez Wydawnictwo Muza. W 2015 roku autorka podróżowała po Polsce specjalnie oznakowanym samochodem marki Mercedes W210, tytułowym „Okularnikiem”, wypełnionym egzemplarzami promowanej powieści. W 2016 roku, przy okazji premiery „Lampionów”, powstała tymczasowa księgarnia Lampiony Pop Up Store, w której można było kupić wyłącznie ten jeden tytuł.

Pawilon Ostatni Rozdział otwarty jest codziennie do 27 maja, w dni powszednie w godzinach 16:00-21:00, a w weekendy w godzinach 11:00-22:00. Katarzynę Bondę będzie można spotkać na miejscu 25 maja w godz. 16:00-20:00. Pawilon znajduje się na Wybrzeżu Kościuszkowskim, w połowie drogi między ul. Karową a mostem Śląsko-Dąbrowskim, między pawilonem Bulwar Arabski a Bulwarem Francuskim.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy