Ponad 170 nawiązań do utworów Stephena Kinga na jednej ilustracji. Znajdź wszystkie

11 kwietnia 2018


W bogatym dorobku Stephena Kinga obejmującym ponad 50 powieści i blisko 200 opowiadań znajdziemy wiele zapadających w pamięć scen i postaci. Wydawałoby się, że nie sposób zmieścić tego na jednej ilustracji, a jednak pewnej osobie udało się dokonać niemożliwego.

Nowojorski artysta Jordan Monsell stworzył ilustrację zatytułowaną „King Countey” (z ang. Kraj Kinga). Znalazło się na niej ponad 170 postaci i innych nawiązań do takich dzieł pisarza, jak „Miasteczko Salem”, „To”, „Misery” czy „Zielona mila”. Rysownik sięgnął również po nieco mniej oczywiste tytuły, jak opowiadania „Letni grom”, „Śmierć Jacka Hamiltona” czy „Jaunting”. Uważni czytelnicy odnajdą również dom Stephena Kinga w Bangor.

39-letni Monsell przyznaje, że jest wiernym czytelnikiem Kinga od czasów szkolnych, a nawet mieszkał w Maine przez kilka lat. Pomysł na zrobienie ilustracji pojawił się już kilka lat temu, ale dopiero teraz udało się go zrealizować. Wykonanie obrazu zajęło jakieś 120 godzin. Efekt możecie podziwiać poniżej (kliknij w obrazek, żeby powiększyć).

Choć główną inspiracją był oczywiście Stephen King, to w warstwie wizualnej Monsell nawiązuje do mistrzów malarstwa ? Hieronima Boscha i Pietera Bruegela.

Wiele postaci i obiektów widocznych na ilustracji z pewnością łatwo rozpoznają wszyscy wierni czytelnicy Kinga. Inne jednak mogą sprawić problem nawet najzagorzalszym czytelnikom. Artysta postanowił ułatwić wszystkim zadanie i udostępnił też legendę pozwalającą na identyfikację poszczególnych utworów. Zamieszczamy ją poniżej (kliknij w obrazek, żeby powiększyć).

Ilustracja ma być za jakiś czas dostępna do kupienia w formie drukowanego plakatu. Więcej informacji na ten temat pojawi się wkrótce na fanpage’u Jordana Monsella na Facebooku.

[am]
rys. Jordan Monsell
źródło: Gizmodo, Mashable

Tematy: , ,

Kategoria: newsy