Polskie wydawnictwa i dystrybutorzy łączą siły na czas pandemii. Rozdadzą ponad 1000 książek i gier

13 marca 2020


W ten szczególny czas, kiedy wszyscy powinniśmy dbać o siebie i swoich bliskich, Wydawnictwa W.A.B. i Wilga, wydawca gier planszowych Fox Games oraz Virtualo i Empik Go łączą siły, by promować bezpieczny czas spędzony z kulturą. W ciągu najbliższego tygodnia rozdadzą ponad tysiąc książek oraz gier planszowych. Jak je dostać? Sprawdźcie!

Jak dowiedli niedawno naukowcy z Uniwersytetu Sussex, czytanie książek przez co najmniej sześć minut dziennie potrafi zredukować poziom stresu aż o sześćdziesiąt osiem procent. W tym wyjątkowym czasie, w którym z jednej strony niepokój daje nam się mocno we znaki, a z drugiej musimy zostać w domach, czytanie książek i spędzanie czasu na rodzinnych rozrywkach wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Pomysł jest prosty: zachęcić ludzi do sięgania po kulturę. W czwartek, 12 marca, z apelem nawołującym do lektury z dziećmi (i nie tylko) wyszła Fundacja Powszechnego Czytania. Jeszcze tego samego dnia Janusz Leon Wiśniewski zrobił nakładkę na zdjęcia profilowe nakłaniającą do zostania w domu i czytania książek. Chwilę później pomysł podchwyciły Wydawnictwa W.A.B. i Wilga. W akcję włączyli się między innymi Magdalena Witkiewicz, Grzegorz Piątek czy Marta Kisiel. Ale to był dopiero początek.

Wydawnictwa W.A.B. i Wilga, wydawca gier planszowych Fox Games, księgarnia cyfrowa Virtualo oraz aplikacja Empik Go podjęły współpracę i postanowiły rozdać ponad 1000 książek i gier planszowych (w tym 100 ebooków i audiobooków, 500 miesięcznych dostępów do serwisu Empik Go, 200 książek dla dzieci i 150 książek dla dorosłych).

Co trzeba zrobić, żeby je dostać? Zadanie jest proste: od 13 do 29 marca należy wstawić na swój profil na Instagramie lub Facebooku autorskie zdjęcie pokazujące, jak spędza się czas w domu z książką, audiobookiem lub grą planszową, a w opisie użyć hashtagów #zostańwdomu , #czytajksiążki i/lub #grajwplanszówki, a następnie wysłać link do posta na adres mailowy: konkurs@gwfoksal.pl (z dopiskiem w tytule wiadomości „Konkurs Zostaję w domu”).

Każda osoba może wysłać na konkurs tylko jedno zdjęcie. Laureaci zostaną poinformowani o wygranych drogą mailową najpóźniej do dnia 12 kwietnia 2020 roku. Regulamin akcji znajdziecie, klikając tutaj.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: newsy