banner ad

Polski Legimi książkowym Spotify?

13 listopada 2012


Poznańska firma Legimi udostępniła dzisiaj innowacyjną w skali światowej usługę „Czytaj bez limitu”, pozwalającą na pobieranie dowolnej liczby ebooków w ramach niewielkiej, comiesięcznej opłaty.

„Czytaj bez limitu” to pierwsza tego rodzaju usługa na rynku ebooków – wyprzedziła nawet zapowiadany od października amerykański Oyster. Do tej pory podobny model sprawdził się przede wszystkim w innych branżach cyfrowej rozrywki (koronnym przykładem jest serwis Spotify, oferujący dostęp do utworów muzycznych). W ramach niewielkiej opłaty (19 zł miesięcznie) czytelnik może pobrać i czytać dowolną liczbę tytułów, znajdujących się w zasobach księgarni. Na dzień dzisiejszy Legimi oferuje ponad 5 tysięcy ebooków od ok. 200 polskich wydawców, w tym takie bestsellery i nowości jak ?Trociny? Krzysztofa Vargi, najnowszą powieść Doroty Masłowskiej, ?Dziennik? Jerzego Pilcha czy autobiografię Salmana Rushdiego.

„Wprowadzenie usługi 'Czytaj bez limitu’ jest kamieniem milowym nie tylko w rozwoju Legimi, ale także rynku książki w Polsce. Dotychczas jedną z kluczowych barier dla konsumentów były wysokie ceny ebooków. Wprowadzony model znosi to ograniczenie” ? napisał w oświadczeniu prasowym Mikołaj Małaczyński, prezes zarządu Legimi. W pierwszej kolejności z możliwości czytania bez limitu skorzystają posiadacze iPadów, gdyż „jak wynika z zaprezentowanego na Targach Książki w Krakowie raportu Legimi, użytkownicy iPadów są najchętniej kupującymi i najbardziej zaczytanymi użytkownikami wśród posiadaczy tabletów i smartfonów”.

Stały dostęp do wirtualnej półki z książkami możliwy jest dzięki bezpłatnej aplikacji, którą można pobrać w AppStore. Aplikacja umożliwiająca jednocześnie zarządzenie biblioteką i czytanie ebooków posiada wszystkie funkcje niezbędne do wygodnego czytania, takie jak regulacja wielkości czcionki, sposobu przewijania stron, tryb nocny itd. W najbliższych tygodniach usługa będzie dostępna również dla właścicieli iPhone’ów. Trwają także prace nad aplikacjami dla systemów operacyjnych Android i Windows.

W celu przetestowania nowej usługi oferuje możliwość bezpłatnego tygodniowego okresu próbnego. Więcej informacji znajdziecie na stronie księgarni: http://www.legimi.com/.

Legimi to nie pierwsza polska firma, która próbuje wprowadzić abonament za korzystanie z ebooków. Jak wylicza „Świat Czyników”, wcześniej z nieco zbliżoną ofertą próbowały wejść na polski rynek m.in. serwisy Literatura.net.pl i Libenter.pl. Dostosowanie usługi do urządzeń mobilnych oraz technologia, pozwalająca na przypisanie konta do jednego urządzenia, dają poznańskiej firmie nadzieję, że ich usługa przyjmie się o wiele lepiej. Legimi liczy, że do końca roku pozyska około dwóch tysięcy klientów.

Tak prezentuje się ekran nowej usługi po zalogowaniu:

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy