Podróżujący autokarami PolskiBus.com mogą już czytać przedpremierowo fragmenty nowej powieści Stephena i Owena Kingów

16 października 2017


Gratka dla wielbicieli Stephena Kinga wyczekujących z niecierpliwością najnowszej powieści pisarza! Od 16 października wszyscy podróżujący autokarami PolskiBus.com mogą przedpremierowo przeczytać fragmenty książki „Śpiące królewny” napisanej przez amerykańskiego mistrza grozy wspólnie z synem Owenem. Powieść ukaże się 24 października nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

By skorzystać z czytelniczej okazji, wystarczy podłączyć się na swoim urządzeniu mobilnym do bezpłatnego Internetu LTE w autokarze. Na ekranie automatycznie pojawi się poniższy komunikat, a pod nim fragment książki.

Stephen King zapowiada, że „Śpiące królewny” to najbardziej feministyczna ze wszystkich jego powieści. Coś dziwnego dzieje się z kobietami zapadającymi w sen: szczelnie owija je zwiewna substancja przypominająca kokon. Gdy ktoś je budzi, gdy obrastający je materiał zostaje naruszony bądź zerwany, uśpione kobiety wpadają w dziką furię i stają się szaleńczo agresywne; śpiąc, przenoszą się do innego świata ? świata, w którym panuje harmonia, a konflikty są rzadkością. Tajemnicza Evie jest jednak odporna na błogosławieństwo, bądź klątwę, niezwykłej śpiączki. Czy jest medyczną anomalią, którą należy przebadać? A może demonem, którego trzeba zabić? Porzuceni mężczyźni, zdani na siebie i swoje coraz bardziej prymitywne odruchy, dzielą się na wrogie frakcje, niektórzy pragną zabić Evie, inni ją ocalić. Część wykorzystuje panujący chaos, by zemścić się na starych bądź nowych wrogach. W świecie nagle opanowanym przez mężczyzn wszyscy uciekają się do przemocy?

Duża część akcji powieści „Śpiące królewny” osadzona została w więzieniu dla kobiet, przez co niektórzy porównują ją do serialu „Orange Is the New Black”, tyle że z nadnaturalnymi elementami. Stephen i Owen Kingowie starali się pokazać tego typu miejsce, zachowując realizm. „Udaliśmy się do więzienia dla kobiet w New Hampshire. Zobaczyliśmy, że tam jest zupełnie inaczej niż w każdym z tych wymyślonych filmów, gdzie mamy więzienia wypełnione przepięknymi kobietami ze wspaniałymi włosami. Wiele osadzonych kobiet stara się jakoś spędzić ten czas i nie są zbyt szczęśliwe, ale robią to, co mają do zrobienia. Staraliśmy się pokazać to w książce i uczynić to więzienie jak najbardziej realistycznym” – mówi Stephen King.

Przedpremierowe fragmenty powieści „Śpiące królewny” Stephena i Owena Kingów to pierwsza niespodzianka od  wydawnictwa dla pasażerów PolskiBus.com. Prószyński i S-ka jest jedyną oficyną w Polsce, która podpisała umowę z przewoźnikiem, i zapowiada, że w podobny sposób promować będzie również inne czytelnicze perełki.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy