Poczta Polska sprzedaje coraz więcej książek. Po jakie tytuły najchętniej sięgają klienci?

17 stycznia 2019


Choć oferta książek dostępna w placówkach Poczty Polskiej bywa czasem w sieci przedmiotem żartów czytelników, to okazuje się, że ten model dystrybucji przynosi dobre rezultaty. Książki są coraz chętniej kupowane przez klientów Poczty. W 2018 roku ich sprzedaż stanowiła blisko 30% przychodów z działalności handlowej spółki.

Jak informuje Poczta Polska, największym zainteresowaniem w placówkach cieszą się książki dla dzieci, szczególnie kolorowanki, książeczki z naklejkami oraz „Najpiękniejsze wiersze Jana Brzechwy”. Wśród książek dedykowanych dorosłym czytelnikom najpopularniejsze są poradniki. Na drugim miejscu uplasowały się wydawnictwa religijne, a na trzecim ? kulinaria. Na liście najlepiej sprzedających się tytułów w 2018 roku są m.in. „Byłem w niebie. Prawdziwa historia śmierci i powrotu do życia” Richarda Sigmunda, „Wołyń we krwi 1943” Joanny Wieliczki-Szarkowej, „Kuchnia Siostry Anastazji”, „Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris oraz „A ja żem jej powiedziała” Katarzyny Nosowskiej.

Sprzedaż książek generuje znaczną część przychodów Poczty obok usług i innych towarów. W 2018 roku stanowiła ona blisko 30% przychodów z działalności handlowej, dlatego spółka sukcesywnie porządkuje ofertę i wprowadza wybrane nowości, najczęściej są to duże bestsellery. W ostatnim czasie do sprzedaży trafiło m.in. „180 000 kilometrów przygody” Tony?ego Halika. Pod koniec stycznia, w dniu premiery, w placówkach pocztowych dostępna będzie również najnowsza powieść Remigiusza Mroza „Nieodgadniona” oraz „Chyłka. Zaginięcie” w okładce nawiązującej do serialu.

„Nasza oferta skierowana jest głównie do tych klientów, którzy z różnych powodów mają ograniczony dostęp do księgarni. W wielu miejscowościach jedynie w naszych placówkach można zapoznać się z najnowszą ofertą wydawniczą. Dane dotyczące wzrostu przychodów ze sprzedaży wydawnictw dowodzą, że trafiamy w lukę na rynku” ? mówi Grzegorz Kurdziel, członek Zarządu Poczty Polskiej.

Placówki pocztowe są we wszystkich gminach w Polsce. Sprzedaż towarów, w tym również książek, prowadzona jest na podstawie umów komisowych.

[am]
fot. i źródło: Poczta Polska

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy