Po raz pierwszy w historii konkurs na sobowtóra Hemingwaya wygrał… Hemingway

25 lipca 2016

hemingway-sobowtorem-hemingwaya-1
W sobotę w Key West na Florydzie, w barze Sloppy Joe, gdzie w latach 30. ubiegłego wieku bywał regularnie Ernest Hemingway, odbył się doroczny konkurs na sobowtóra pisarza. Po raz pierwszy w 36-letniej historii zabawy zwycięzcą został mężczyzna o nazwisku Hemingway.

65-letni Dave Hemingway z Macon w Północnej Karolinie w ogóle nie jest spokrewniony z pisarzem, ale obu panów, oprócz nazwiska, łączą również te same zamiłowania. Jak przyznał w rozmowie z dziennikarzami laureat konkursu, lubi „spędzać dobrze czas”, co w jego mniemaniu oznacza łowienie ryb, wypicie od czasu do czasu alkoholu i towarzystwo kobiet.

Była to już siódma podejmowana przez Dave’a Hemingwaya próba zdobycia głównej nagrody. Tym razem stawił się w legendarnym barze w wełnianym, kremowym swetrze z golfem przypominającym ten, jaki zwykł nosić autor „Komu bije dzwon”. Dave jest przekonany, że to właśnie ten rekwizyt przyczynił się do jego zwycięstwa. „Nawet jeśli w tym swetrze jest naprawdę gorąco, to część mojej strategii. Myślę, że sprawdziła się całkiem dobrze” – powiedział.

Organizowany co roku podczas Dni Hemingwaya konkurs przyciąga licznych uczestników i widzów. W tegorocznej edycji zabawy udział wzięło 140 siwiejących brodaczy pragnących zdobyć miano sobowtóra pisarza. Zwycięzca otrzymuje popiersie z wizerunkiem Ernesta Hemingwaya i pamiątkowy medal.

hemingway-sobowtorem-hemingwaya-2

[am]
fot. Jean Cole/Sloppy Joe/FB
źródło: Sun Sentinel

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy