Pisarze i wydawcy będą mogli niebawem sprzedawać książki przez Facebooka?

24 lipca 2014

facebook-kup-teraz
Facebook testuje nową funkcję, która pozwoli pisarzom i wydawcom posiadającym fanpage?a sprzedawać swoje książki i ebooki bezpośrednio czytelnikom.

Nowy przycisk „Kup” będzie kompatybilny z komputerami stacjonarnymi i urządzenia mobilnymi. Pozwoli on czytelnikom na zakup produktów bezpośrednio od firm bez konieczności opuszczania Facebooka. Po kliknięciu w przycisk, który jest obecnie testowany we współpracy z wybranymi małymi przedsiębiorstwami w USA, pojawi się wyskakujące okienko z prośbą o potwierdzenie płatności i wpisanie danych do wysyłki.

Jak donosi serwis „GoodeReader”, nowa funkcja może przynieść niemałe korzyści pisarzom i wydawcom, którzy korzystają z Facebooka do promocji książek, budując bazę stałych czytelników. Zamiast kierować ich do księgarń internetowych będą mogli niebawem sprzedawać książki bez pośredników.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy funkcja będzie szerzej dostępna. Po serii testów Facebook oceni, czy warto wprowadzać przycisk „Kup” dla wszystkich użytkowników portalu.

Tematy: ,

Kategoria: newsy