Pisarka Magdalena Witkiewicz założyła z zaprzyjaźnioną redaktorką wydawnictwo

15 marca 2022

Pisarka Magdalena Witkiewicz oraz wieloletnia redaktorka i wydawczyni Anna Seweryn postanowiły połączyć siły i razem publikować książki. W pierwszych dniach marca swoją działalność w Gdańsku rozpoczęło Wydawnictwo Flow.

Magdalena Witkiewicz to popularna autorka, która sprzedała już ponad milion egzemplarzy swoich książek. Jej najnowszy thriller „Wizjer” został w tym roku nominowany do Bestsellerów Empiku. Z kolei Anna Seweryn z branżą wydawniczą związana jest od kilkunastu lat, ostatnio z wydawnictwem Videograf. Zajmuje się również redagowaniem powieści wszelkich gatunków, monografii naukowych, książek kulinarnych czy przewodników.

„Jesteśmy przekonane, że taki team gwarantuje sukces! Wiemy, jak wygląda cały proces, zarówno od strony autora, jak i od strony wydawcy. Co oczywiste, obie kochamy czytać, więc to, o czym marzy czytelnik, również nie jest nam obce. Pracujemy ze sobą od lat, znamy swoje mocne strony i słabości. Wiemy, że razem możemy więcej. Doskonale się dopełniamy, bo choć wiele nas dzieli, łączą nas priorytety i niestandardowe pomysły” – komentuje Magdalena Witkiewicz.

Założycielki podkreślają, że koncepcja Wydawnictwa Flow jest oparta na modelu biznesowym różniącym się od standardów funkcjonujących w korporacjach wydawniczych.

„Nie chcemy być korporacją, naszych autorów pragniemy traktować jak najlepszych przyjaciół, a do ich powieści podchodzić z czułością. Wierzymy, że czasem mniej znaczy więcej. Pragniemy więc wydawać tylko takie książki, podczas czytania których poczujemy 'to coś’! Poczujemy flow! A wiemy, że czeka na nas jeszcze wiele pięknych i mądrych historii, które z chęcią będziemy promować” – mówi Anna Seweryn.

Magdalena Witkiewicz to już kolejna pisarka podejmująca się w ostatnim czasie działalności wydawniczej. Niedawno na podobny krok zdecydowała się Katarzyna Berenika Miszczuk, która także nawiązała współpracę z zaprzyjaźnioną redaktorką, powołując do życia Wydawnictwo Mięta.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy