Pisarka Elizabeth Gilbert rozstała się z mężem, którego poznała w trakcie podróży opisanej w „Jedz, módl się, kochaj”

27 lipca 2016

gilbert-rozstala-sie-z-mezem-1
Życie dopisało prozaiczne zakończenie do bestsellera „Jedz, módl się, kochaj”, który rozsławił Elizabeth Gilbert. Pisarka poinformowała, że rozstała się z mężem, znanym czytelnikom z kart książki pod imieniem Felipe.

„Ponieważ przez lata dzieliłam się z wami detalami z mojego prywatnego życia, czuję potrzebę podzielenia się tą ostatnią zmianą, jaka w nim zaszła. Jestem w separacji z mężczyzną, którego wielu z was zna jako Felipe, mężczyzną, w którym zakochałam się pod koniec podróży opisanej w 'Jedz, módl się, kochaj’. Był on moim drogim kompanem przez dwanaście lat i był to wspaniały okres. Rozstanie przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze. Nasze powody są bardzo osobiste” – napisała autorka na swoim profilu na Facebooku.

Elizabeth Gilbert poznała Brazylijczyka Jose Nunesa na Bali, w trakcie podróży, w którą udała się po zakończeniu swego poprzedniego małżeństwa. Wyprawę tę opisała później na kartach wspomnieniowej książki „Jedz, módl się, kochaj”. Publikacja znajdowała się na liście bestsellerów „New York Timesa” przez 187 tygodni i doczekała się ekranizacji z Julią Roberts i Javierem Bardemem. Na fali sukcesu Gilbert wydała kontynuację, „I że cię nie opuszczę… czyli love story”, w której przedstawiła, jak wzajemne zauroczenie przerodziło się w płomienny romans, co zaowocowało zawarciem małżeństwa. „Mąż był moją ulubioną pamiątką z tej podróży” ? zwykła później żartować autorka.

Pierwsze oznaki, że w małżeństwie nie wszystko układa się tak, jak powinno, pojawiły się już w zeszłym roku, gdy para wystawiła na sprzedaż zakupione wcześniej wspólnie nieruchomości: dom oraz budynek, w którym Jose prowadził swój biznes. Jednak jeszcze trzy miesiące temu, podczas spotkań z czytelnikami zorganizowanymi z okazji rocznicy wydania „Jedz, módl się, kochaj”, Gilbert wypowiadała się bardzo pozytywnie o swoim małżeństwie.

Książka „Jedz, módl się, kochaj” dla wielu kobiet stała się jedną z ulubionych historii miłosnych minionej dekady. Niektóre, zainspirowane przeżyciami autorki, pozostawiły mężów, domy i pracę, aby wyruszyć w podróż życia, a przy okazji odnaleźć prawdziwą miłość. Skoro jednak nie udało się tego osiągnąć Gilbert, to jaka jest nadzieja dla jej czytelniczek? Nie ulega wątpliwości, że tego dowiemy się z następnej książki autorki.

gilbert-rozstala-sie-z-mezem-2

[aw,am]
fot. Elizabeth Gilbert, Plan B
źródło: Daily Mail

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy