Pharrell Williams wyda książkę dla dzieci na podstawie „Happy”

25 lutego 2015

pharrell-william-ksiazki
Producent muzyczny, wokalista i raper, laureat nagrody Grammy Pharrell Williams podpisał kontrakt na publikację czterech ilustrowanych książek dla dzieci. Pierwsza z nich zainspirowana będzie zeszłorocznym przebojem artysty zatytułowanym „Happy”.

„Happy” jest jednym z najlepiej sprzedających się singli wszech czasów, od wydania w lipcu 2014 roku rozszedł się w nakładzie 12 milionów egzemplarzy. Dużą zasługę w odniesieniu popularności miała wirusowa mody na kręcenie przez różne grupy społeczne własnej wersji pozytywnego wideoklipu. Do udziału w zabawie przyłączyło się również wiele bibliotek.

Książkę o tym samym tytule dopełnią fotografie szczęśliwych dzieci z całego świata. Ma ona zostać opublikowana na rynku amerykańskim 22 września w nakładzie 250 tysięcy egzemplarzy. Don Weisberg, szef działu literatury dla młodych czytelników wydawnictwa Penguin, powiedział: „To początek niesamowitej współpracy z jedną z najbardziej utalentowanych i uwielbianych amerykańskich gwiazd. Pharrell ma ważne i inspirujące przesłanie na temat indywidualności i stawania się coraz lepszym, a my jesteśmy dumni, mogąc pomóc mu w podzieleniu się tym przesłaniem z dziećmi”. Sam muzyk skomentował podpisanie umowy w następujący sposób: „Jestem pod wrażeniem młodych fanów utworu. Moja współpraca z Penguin pozwala mi kontynuować dialog z tymi dziećmi w nowy, świeży sposób”.

Pharrell Williams ma własną wytwórnię płytową, linię ubrań, pisze ścieżki dźwiękowe do filmów, ale, jak widać, wciąż szuka nowych wyzwań. Biorąc się za pisanie książek dla dzieci, idzie w ślady innych gwiazd muzycznych, m.in. Madonny, Keitha Richardsa, Paula McCartneya, Dolly Parton, Davida Bowiego, Bruce?a Springsteena i Courtney Love.

[aw]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy