Pedagog zatrzymany za kradzież książek ze szkolnej biblioteki

1 grudnia 2015

kradziez-ksiazek-biblioteka-1
Policjanci zatrzymali złodzieja odpowiedzialnego za kradzież ze szkolnej biblioteki w gminie Czernichów znacznej ilości książek o wartości kilku tysięcy złotych. Okazał się nim… szkolny pedagog.

Książki zginęły w okresie trzech tygodni listopada bieżącego roku, gdy w bibliotece prowadzono inwentaryzację. Podejrzenia na jednego z pracowników padły po przeanalizowaniu zapisu ze szkolnego monitoringu. Chodziło o pedagoga, który nie miał większego problemu z wynoszeniem woluminów, gdyż był członkiem komisji inwentaryzacyjnej i nikt nie myślał, że trzeba go będzie pilnować.

Dyrekcja szkoły zawiadomiła policję, ta zaś przeszukała służbowy pokój podejrzanego, gdzie odnaleziono kilka skradzionych tomów. Większość łupu, blisko 250 tytułów, znajdowała się w domu pedagoga. Jak widać na załączonych zdjęciach, złodziej nie wynosił przypadkowych książek, lecz głównie stare pozycje, które mogły przedstawiać sobą większą wartość. Prócz książek policjanci natrafili też na marihuanę oraz dopalacza o nazwie „Tajfun”.

Pedagoga zatrzymano i przedstawiono mu zarzuty kradzieży oraz posiadania środków odurzających. Przyznał się do popełnionych przestępstw i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

kradziez-ksiazek-biblioteka-2

[am]
fot. Archiwum Policji
źródło: Policja, PolsatNews

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy