Pan Quinlan z trylogii wampirycznej Guillerma del Toro doczeka się osobnej miniserii komiksowej

12 lipca 2016

pan-quinlan-komiks-1
Wydawnictwo Dark Horse Comics zapowiada publikację miniserii komiksowej opowiadającej o początkach pana Quinlana, tajemniczego łowcy z wampirycznej trylogii Guillerma del Toro i Chucka Hogana zapoczątkowanej powieścią „Wirus”. (Uwaga! Dalszy tekst może zawierać spoilery!)

Pana Quinlana, który był prawą ręką Pradawnych, polscy czytelnicy mieli okazję poznać z dwóch pierwszych tomów trylogii. Jego prawdziwe pochodzenie i cel ujawnione zostaną dopiero w tomie trzecim, którego przekład powinien trafić do księgarń jeszcze w tym roku, o ile oficyna Zysk i S-ka nie zwolni cyklu wydawniczego.

Aby nie zdradzać zbyt wiele, powiemy jedynie, że Pan Quinlan to hybryda wampira i człowieka. Okazuje się, że jest on synem Mistrza. Komiksowa miniseria ma przybliżyć jego historię. Dowiemy się o tym, jak urodził się przez pomyłkę i wychował na brutalnych gladiatorskich arenach starożytnego Rzymu. Quinlan robi wszystko, żeby przeżyć i zabić swego rodziciela, tymczasem ten zaczyna na niego polowanie.

Za sprawą nowej, pięciozeszytowej miniserii wydawnictwo Dark Horse Comics podejmuje kontynuację współpracy z Guillermem del Toro i Chuckiem Hoganem. Wcześniej ukazała się w sześciu tomach komiksowa adaptacja wampirycznej trylogii. Za scenariusz miniserii „The Strain: Mister Quinlan – Vampire Hunter” odpowiada David Lapham, rysunki stworzył Edgar Salazar. Pierwszy zeszyt trafi do sklepów w Stanach 14 września.

Na załączonym zdjęciu możecie zobaczyć Ruperta Penry-Jonesa w roli pana Quinlana w drugim sezonie serialowej ekranizacji książek.

pan-quinlan-komiks-2

pan-quinlan-komiks-3

[am]
fot. FX, Dark Horse Comics

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: newsy