Okruchy prozy ? ruszyła nowa kampania promująca literaturę na… pieczywie

16 października 2013

literatura na pieczywie
W połowie października w sklepach firmowych Piekarni Szwajcarskiej w Warszawie na papierowych opakowaniach pojawiły się „okruchy prozy”, czyli fragmenty powieści autorstwa niemieckojęzycznych pisarzy. Akcja ma na celu promocję niemieckojęzycznej literatury oraz nowego portalu poświęconego książkom z tego obszaru językowego ? literatur.pl.

„Chcieliśmy w niestandardowy sposób zwrócić uwagę na to, że literatura jest ważnym elementem naszego życia” – tłumaczą organizatorzy. „Literatura niemieckojęzyczna postrzegana jest jako trudna ? chcemy pokazać, że jest bezsprzecznie warta czytania. Jeśli przy śniadaniu uśmiechnie się lub wciągnie w fabułę choć kilka osób, akcję będziemy mogli uznać za udaną”.

Na torebkach z pieczywem zakupionym w Piekarni Szwajcarskiej mieszkańcy Warszawy znajdą fragmenty trzech powieści niemieckojęzycznych: „W gąszczu metropolii” Karla-Markusa Gaußa (wydanej przez Czarne), „Sto dni” Lukasa Bärfussa (Ha!art) oraz pierwszej przetłumaczonej na język polski książki Katji Lange-Müller „Wściekłe owce” (Fa-art).

Literatur.pl to portal, który powstał z inicjatywy i przy współpracy Austriackiego Forum Kultury w Warszawie, Goethe-Institut, Szwajcarskiej Fundacji dla Kultury Pro Helvetia i serii wydawniczej Kroki/Schritte. Portal, stworzony z myślą o osobach interesujących się literaturą niemieckojęzyczną, ma postać linkowiska umożliwiającego śledzenie informacji o autorach, nowościach wydawniczych, spotkaniach z twórcami, spektaklach teatralnych i wszelkich innych wydarzeniach związanych z literaturą niemieckiego obszaru językowego. Za pomysł, kreację i realizację kampanii odpowiada warszawska agencja Leniva Studio.

fot. Leniva Studio

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy