banner ad

Odnaleziono dwa wiersze, które zmarły niedawno George Michael napisał w wieku 11 lat

21 stycznia 2017


Penny Ling, koleżanka ze szkoły podstawowej zmarłego niedawno George’a Michaela, ujawniła, że jest w posiadaniu dwóch wierszy napisanych przez piosenkarza w młodzieńczych latach: „Sounds in the night” oraz „The story of a horse”.

George Michael, wtedy jeszcze Georgios Panayiotou, uczęszczał do Roe Green Junior School w Kingsbur, w północnym Londynie. W tym samym czasie do szkoły chodziła mieszkająca w Faringdon (Oxfordshire) Penny Ling. Penny była młodsza od Georgiosa, natomiast jej siostra, Melanie, chodziła z nim do jednej klasy. Ta trójka, wraz z innymi dziećmi z okolicy, spędzała ze sobą dużo czasu na grach i zabawach. Jak się jednak okazuje ? 11-letni Georgios nie tylko się bawił, ale również podejmował pierwsze próby artystyczne, mianowicie pisał wiersze.

Penny po raz pierwszy natknęła się na wiersze w 1980 roku. Wówczas to jej siostra miała okazję być na imprezie, na której był też George Michael: „Moja siostra rozpoznała jego siostrę podczas ceremonii wręczania nagród, na której był George Michael, wróciła i powiedziała 'nie zgadniesz, kogo spotkałam'”. Penny odszukała szkolną księgę pamiątkową i znalazła dwa wiersze muzyka. Przez te wszystkie lata trzymała tom w szafce i nie dzieliła się wiedzą na temat swojego znaleziska z nikim, z wyjątkiem najbliższych przyjaciół, którzy byli wielkimi fanami piosenkarza. Wiersze ujrzały światło dziennie dopiero po śmierci muzyka.

Już w tych młodzieńczych utworach George Michael wykazywał zaczątki lirycznego talentu, który później wielokrotnie widoczny był w tekstach jego piosenek.

Poniżej możecie przeczytać tłumaczenie jednego z wierszy z próbą zachowania rymów z oryginału:

Opowieść o koniu

Był raz samotny koń, jęczący z bólu na sianie,
Broń była gotowa, kula ? ostra, tego dnia koń przeżył nogi złamanie.
Psy ujadały, kurczaki piszczały, krowy muczały, promienie słońca padały.
Farmer przymknął oczy,
Broń wypuścił, nie wystrzelił,
Ale koń galopem się puścił.
Biegł ulicami,
z głośnym rykiem przed siebie,
a potem padł na glebie.
Miejscowi mówili, że koń był do niczego,
nie dało się z niego zrobić oswojonego,
Mówili, że koń był szalony, że nadawał się do odstrzału,
i tyle by go ludzkie oko widziało.

(tłum. Artur Maszota)

A oto wiersze George’a Michaela w oryginale zamieszczone w szkolnej księdze pamiątkowej:

[aw]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy