Od grudnia za książki nie musicie płacić przy kasie. Empik wprowadza mobilnego kasjera

19 listopada 2013

kasjerka mobilna w Empik
Empik jako pierwszy detalista na polskim rynku wprowadza w sklepach stacjonarnych sprzedaż mobilną. W 30 największych salonach Empik w Polsce od 1 grudnia br. na salach sprzedaży pojawią się kasjerzy z tabletami. Dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu, klienci będą mogli wygodniej i szybciej odnaleźć poszukiwany produkt, uzyskać dodatkowe informacje na temat oferty oraz zapłacić za zakupy.

Jak tłumaczą przedstawiciele Empiku, mobilni doradcy-kasjerzy będą dostępni na całej sali sprzedaży danego salonu. Dzięki specjalnej aplikacji na tablecie sprawnie doradzą klientowi w wyborze produktu, pomogą w jego wyszukaniu, sprawdzą cenę oraz przekażą dodatkowe informacje na temat oferty, a także od razu zrealizują transakcję za pośrednictwem terminala do kart płatniczych.

„Klienci oczekują szybkiej i fachowej obsługi ? nie chcą tracić czasu w kolejkach do kas czy na poszukiwanie między półkami sprzedawcy, który odpowie na ich pytania” – wyjaśnia Olaf Szymanowski, Prezes Zarządu Empiku, licząc, że sprzedaż mobilna wyznaczy nowy kierunek na rynku detalicznym w Polsce.

Mobilny kasjer Empiku będzie wyposażony w tablet z opcją wyszukania towaru wraz ze sprawdzeniem jego dostępności w danym salonie, jak również w przenośny terminal płatniczy. Na zakończenie transakcji klient otrzyma paragon, a sprzedawca zapakuje zakupy do ekologicznej reklamówki przy specjalnie zaaranżowanym stanowisku. Mobilny kasjer nie będzie jednak posiadał gotówki. Transakcje odbywać się będą wyłącznie przy użyciu kart płatniczych.

Chociaż w Polsce sprzedaż mobilna uchodzi za nowość, pomysł sprawdził się już u międzynarodowych detalistów. Sprzedaż mobilna w takim kształcie z sukcesem funkcjonuje chociażby w Stanach Zjednoczonych. W Polsce to właśnie Empik jako pierwszy zdecydował się uruchomić nowe rozwiązanie. Pierwsze próby podjęto już w październiku w jednym krakowskim i warszawskim Empiku. Test wypadł pomyślnie, dlatego usługa zostaje wprowadzona w 30 salonach w całej Polsce.

fot. Piotr Herzog/Empik

Tematy: ,

Kategoria: newsy