banner ad

Ocalała ze strzelaniny nastolatka dostała list od Dumbledore’a

8 sierpnia 2014

rowling-list-dumbledora
15-letnia Cassidy Stay otrzymała odręcznie napisany, osobisty list od autorki sagi o Harrym Potterze. Specjalnie dla dziewczynki, ofiary strzelaniny, w której zginęła jej cała rodzina, Rowling wcieliła się w postać dyrektora Szkoły Magii i Czarodziejstwa.

„Radość można znaleźć nawet w najmroczniejszych czasach, jeśli tylko będzie się pamiętać o włączeniu światła” – kiedy podczas uroczystości ku pamięci zamordowanej rodziny Cassidy przytoczyła słowa Albusa Dumbledore?a wypowiedziane w trzecim tomie przygód Harry?ego Pottera, wzruszeni tym ludzie rozpoczęli w Internecie kampanię, by nakłonić J. K. Rowling do spotkania z dotkniętą tragedią piętnastolatką.

Co prawda kampania nie osiągnęła swego celu, ale poruszona historią Cassidy autorka skontaktowała się z dziewczynką, wysyłając do niej osobistą wiadomość ze słowami otuchy i wsparcia. W liście, którego zwartość pozostaje tajemnicą, pisarka wcieliła się w postać dyrektora Hogwartu, Albusa Dumbledore?a. Treść została napisała odręcznie przy pomocy purpurowego tuszu. Do przesyłki Rowling dołączyła czarodziejską różdżkę, zaświadczenie o przyjęciu do Szkoły Magii i Czarodziejstwa, listę rzeczy potrzebnych do nauki w fikcyjnej szkole i cytowany przez dziewczynę trzeci tom sagi z autografem.

Gest Rowling spotkał się z pozytywnym odzewem jej fanów, którzy chwalili pisarkę nie tylko za znalezienie chwili czasu w swoim napiętym terminarzu, ale i takt, z jakim podeszła do całej sprawy. „To biedne dziecko potrzebuje teraz czasu na żałobę z daleka od świateł reflektorów, co, jestem tego pewna, J. K. Rowling świetnie rozumie” – skomentowała gest pisarki jedna z jej fanek.

Cassidy jako jedyna przeżyła masowe morderstwo na początku lipca tego roku, w którym z rąk wujka dziewczyny zostali zastrzeleni jej rodzice, dwaj bracia (lat 14 i 4) i dwie siostry (lat 9 i 7). Cassidy uratowało to, że przeznaczona dla niej kula trafiła ją w palec, zarysowując jedynie czaszkę, i dziewczynka oszukała napastnika, udając martwą.

[ks]
źródło: The Telegraph

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy