banner ad

oBook ?zaprezentowano pierwszego zapachowego ebooka

24 kwietnia 2015

obook-zapachy-1
Start up Vapor Communications we współpracy z firmą wydawniczą Melcher Media zaprezentował publicznie oBooka, czyli pierwszą zapachową książkę elektroniczną.

Książka przeznaczona jest dla najmłodszych odbiorców i nosi tytuł „Goldilocks and the Three Bears: The Smelly Version” (z ang. „Złotowłosa i trzy niedźwiedzie. Wersja zapachowa”). Publikacja ma za zadanie zwrócić uwagę dzieci na atrakcyjność owocowych zapachów i tym samym zachęcić do porzucenia niezdrowych nawyków żywieniowych na rzecz jedzenia owoców.

Publikacja wydana została w formie elektronicznej, sama w sobie nie wydziela więc żadnych woni. Te docierają do czytelników dzięki nowej o-technologii, która umożliwia przesyłanie zapachów na odległość. Aby wysyłać zapachy niczym smsy wystarczy posiadać specjalną platformę o nazwie oPhone, która pozwala na wykreowanie ponad 300 tysięcy unikalnych aromatów. To właśnie na tym urządzeniu czytelnicy zintegrowanego ebooka, który nosi już nową, osobną nazwę oBook, mogą wdychać wybrane zapachy, o jakich czytają w tekście.

Twórca technologii, profesor Uniwersytetu Harvarda David Edwards, twierdzi, że o-technologia będzie miała szerokie zastosowanie, nie tylko w literaturze i przesyłaniu wiadomości zapachowych, ale też w modzie, muzyce, branży spożywczej, rozrywkowej i samochodowej.

obook-zapachy-2

Sposób działania o-technologii możecie zobaczyć na poniższych materiale filmowym:

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy