banner ad

Nowa seria „X-Men” w wersji kobiecej

17 stycznia 2013


W kwietniu 2013 na amerykańskim rynku ruszy czwarta regularna seria komiksów poświęcona mutantom z ?X-Men?. Miłośników przygód Wolverine?a i spółki zelektryzowała wiadomość, że nowa grupa (jest ich w obecnej chwili tyle, że coraz trudniej wszystkie ogarnąć) będzie składać się wyłącznie z obdarzonych supermocami kobiet.

W skład grupy mają wchodzić Storm, Rouge, Psylocke, Jubilee, Kitty Pryde i Rachel Gray. W oficjalnym oświadczeniu wystosowanym do prasy Marvel nazwał je ?ikoniczną i dynamiczną obsadą?.

Scenarzystą nowej serii został Brian Wood, znany z tak docenionych przez czytelników i krytyków tytułów, jak „DMZ”, „Local” czy „Northlanders”. Pracę przy damskim X-Men nazwał on swoim wymarzonym zajęciem.

„Zawsze pisałem o kobiecych postaciach, już od samego początku, zaczynając od mojego pierwszego komiksu, jestem z tego znany” – powiedział Wood w wywiadzie opublikowanym na stronie Marvela. „Dostałem wspaniałe kobiety, skomplikowane, złożone, wielowymiarowe, z wadami, takie, na których można polegać, i oto jest seria, gdzie będą mogły zabłysnąć. Każdy, kto chciałby ten komiks zlekceważyć, nie rozumie, o czym jest X-men.”

Plan wprowadzenia nowej serii wzbudził u wielu osób entuzjazm. Od jakiegoś czasu Marvel i DC znajdowały się pod obstrzałem krytyki za brak kobiecych postaci i twórców, a część czytelników zagroziła bojkotem tytułów, jeśli wydawnictwa nie zatrudnią więcej pań.

Sam pomysł stał się także obiektem żartów. Internauci zaproponowali, by tytuł komiksu został zmieniony na ?XX-men? (od żeńskich chromosomów), niektórych nie zdziwiłoby również, jeśli po trzecim numerze do grupy dołączyłby Wolverine, miłośnik kobiecych wdzięków.

Poniżej możecie zobaczyć okładkę pierwszego zeszytu nowej serii:

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy