Nowa powieść Thomasa Pynchona we wrześniu

26 lutego 2013


Wydawnictwo Penguin zapowiedziało nową powieść Thomasa Pynchona. Książka, której premierę zaplanowano na 17 września, nosi tytuł „Bleeding Edge”.

Akcja pierwszej od czterech lat powieści autora „Tęczy grawitacji” rozgrywać się będzie w 2001 roku, w okresie względnego spokoju pomiędzy pęknięciem tzw. bańki internetowej a tragicznymi wydarzeniami z 11 września. Miejsce akcji? Silicon Alley na Manhattanie, czyli rejon nowojorskiej wyspy o największym zagęszczeniu firm zajmujących się Internetem i nowymi mediami.

Brytyjski wydawca książki, należący do Random House imprint Jonathan Cape, poinformował, że Pynchon „nadal pisze” powieść i nie oddał jej jeszcze do redakcji.

Ostatnią książką jednego z najwybitniejszych i zarazem najbardziej tajemniczych pisarzy na świecie jest pochodząca z 2009 roku „Wada ukryta”. Nad adaptacją kinową utrzymanej w poetyce noir opowieści pracuje reżyser Paul Thomas Andersen („Aż poleje się krew”, „Mistrz”). Trwają rozmowy, aby w rolę wiecznie upalonego, lekceważącego wszelkie normy strojów i obyczajów prywatnego detektywa „Doca” Sportello wcielił się Joaquin Phoenix.

Na zdjęciu załączonym do newsa wystająca zza drzwi ręka 28-letniego Thomasa Pynchona w towarzystwie wieloletniej przyjaciółki Phyllis Gebauer.

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy