banner ad

Nowa powieść Margaret Atwood ukaże się we wrześniu

18 marca 2015

atwood-nowa-powiesc-2015
Margaret Atwood wydaje nową powieść. „The Heart Goes Last” to zabawna i głęboko niepokojąca historia, która łączy w sobie ironię „Opowieści podręcznej” i gniewną werwę „Kobiety do zjedzenia”.

the-heart-goes-lastAkcja książki rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, gdzie praworządni obywatele są zamykani a nieprzestrzegający prawa przemieszczają się swobodnie. Bohaterami są Charmaine i Sam, którzy mieszkają w samochodzie i utrzymują się z dorywczych prac. Pewnego razu trafiają na ogłoszenie zapraszające do udziału w Konsyliencji, eksperymencie społecznym oferującym chętnym osobom stabilną pracę i dom w zamian za rezygnację co drugi miesiąc z wolności. Stan i Charmaine godzą się na warunki, jednak z czasem zaczyna się w nich rozwijać obsesja na punkcie „Zastępców”, czyli pary, która zajmuje ich dom w czasie, gdy oni przebywają w więzieniu. Prowadzi to do nieufności, poczucia winy i pożądania seksualnego.

Powieść ukaże się 24 września. W tym samym dniu do sprzedaży trafi również nowy zbiór opowiadań autorki, „Stone Mattress”. Margaret Atwood to obecnie najpopularniejsza kanadyjska pisarka obok Alice Munro. Ostatnim jej dokonaniem jest trylogia „Oryks i Derkacz”, którą adaptuje na potrzeby serialu telewizyjnego stacji HBO reżyser Darren Aronofsky.

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy