banner ad

Nowa powieść Donny Tartt nie ukaże się w tym roku

30 sierpnia 2012


Fani Donny Tartt muszą uzbroić się w cierpliwość. Zapowiadana od wielu lat trzecia powieść autorki nie ukaże się jednak w tym roku.

Wydawnictwo Little, Brown and Company już cztery lata temu podpisało umowę z Tartt na wydanie książki, której premiera zapowiadana była na 2012 rok. Jak oficjalnie potwierdzono, powieść nie pojawi się jednak w planowanym terminie, a nowa data publikacji nie została jeszcze ustalona.

Tartt, zaliczana obok Breta Eastona Ellisa i Marka Lindquista do grupy pisarzy określanych jako „Brat Pack”, znana jest z wieloletniej pracy nad każdą powieścią. Debiutancka „Tajemna historia” powstawała przez dziewięć lat (od 1983 do 1992), druga pt. „Mały przyjaciel” ukazała się po dekadzie (2002). Fani mogli więc oczekiwać, że kolejne dziesięć lat wystarczy autorce do ukończenie następnej książki.

W pierwotnej wersji powieść, która nie posiada nawet tytułu, miała być historią o stracie i obsesji. Młody człowiek, dręczony wyrzutami sumienia po śmierci matki, odczuwa na własnej skórze, jaką władzę daje mu skradzione dzieło sztuki, zaciągając go do światka złodziei i korupcji, gdzie nic nie jest takim, jakim się wydaje.

Dwie dotychczasowe powieści Tartt ukazały się w Polsce nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.

Tematy: , ,

Kategoria: newsy