banner ad

Nowa kolekcja odzieży marki Bytom inspirowana postacią Arkadego Fiedlera

7 września 2015

bytom-fiedlera-1
Polska marka odzieżowa Bytom po raz kolejny zagląda na półki z literaturą. Nowa kolekcja odzieży męskiej na sezon jesień-zima firmowana jest nazwiskiem polskiego prozaika, reportażysty i podróżnika Arkadego Adama Fiedlera.

Arkady Fiedler nie tylko dał się poznać jako autor powieści (m.in. „Wyspa Robinsona”) i reportaży (słynny „Dywizjon 303”), ale przede wszystkim niestrudzony podróżnik. W swoim 90-letnim życiu odbył 30 wypraw. Wiele z nich udokumentował w licznych książkach przetłumaczonych łącznie na 23 języki i sprzedanych w nakładzie przeszło 10 milionów egzemplarzy.

bytom-fiedlera-2

Pasją do podróży Fiedler zaraził również swoich synów, Marka i Arkadego Radosława, oraz wnuka, Arkadego Pawła. Ten ostatni zasłynął ostatnio 3,5 miesięczną podróżą przez Wschodnią Afrykę odbytą za kółkiem Fiata 126p. Do tej tradycji rodzinnej nawiązuje Bytom, reklamując kolekcję hasłem „Arkady Fiedler. Podróże od pokoleń”.

bytom-fiedlera-3

Do promocji ubrań wchodzących w skład nowej kolekcji zaproszono potomków pisarza. Arkady Radosław i Arkady Paweł wzięli udział w sesji zrealizowanej w kilku lokacjach nad polskim morzem.

Arkady Fiedler to kolejna odsłona projektu Bytom Ikony Kultury. Jego ideą jest odświeżenie autentycznego stylu, nieodłącznie kojarzonego z wybitnymi osobowościami polskiej kultury. Dotychczas ukazały się garnitury, swetry, koszule i krawaty inspirowane osobą Zbigniewa Cybulskiego, Marka Hłaski i Grzegorza Ciechowskiego.

bytom-fiedlera-4

[am]
fot. Bytom

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy