Niemieccy projektanci przekonują, że butelka do wody powinna mieć kształt książki

23 października 2015

aquabook-woda-ksiazka-1
Dwóch niemieckich projektantów, David Ziegler i Felix Durst, zamierza wprowadzić do produkcji nowy typ butelki na wodę, która kształtem ma przypominać książkę. Uważają, że taki format jest najwygodniejszy do przenoszenia.

Naukowcy przekonują, że picie od ośmiu do dziesięciu szklanek wody dziennie może poprawić nasze zdolności poznawcze aż o 30%. Dlatego wiele osób nosi ze sobą wodę wszędzie. Kłopot w tym, że walcowaty kształt butelki nie zawsze ułatwia jej przenoszenie. Częstokroć trudno zmieścić ją w niedużych, płaskich torebkach. Dwóch niemieckich projektantów postanowiło więc stworzyć butelkę idealną. Po przeprowadzonych testach uznali, że powinna ona mieć kształt książki w formacie A5. Z tego też powodu nazwali prototyp swojej butelki mianem aquabook (książka na wodę).

aquabook-woda-ksiazka-2

Aquabook ma objętość 0,75 litra i z powodzeniem zmieści się wszędzie tam, gdzie udaje nam się wcisnąć książki, tablet i inne przedmioty o podobnym formacie. Nie zapomniano również o ekologii: pojemnik został wykonany z tworzywa wolnego od BPA i BPS i może służyć do wielokrotnego użytku. Istnieje opcja zamówienia egzemplarzy z własnym nadrukiem, dzięki czemu aquabook jeszcze bardziej może przypominać nasze ulubione książki.

Aktualnie David Ziegler i Felix Durst zbierają pieniądze na wyprodukowanie pierwszej partii produktu za pośrednictwem kampanii prowadzonej na portalu crowdfundingowym Kickstarter.

Jak myślicie, czy książkowy kształt butelki ma szansę przyjąć się na rynku?

aquabook-woda-ksiazka-3

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy