Nie żyje Marsha Mehran, autorka „Zupy z granatów”

6 maja 2014

Marsha-nie-zyje
Urodzona w Iranie powieściopisarka Marsha Mehran została znaleziona martwa w swoim domu w nadmorskiej wiosce Lecanvey w Irlandii. Miała 36 lat.

Dziennik „The Irish Times” donosi, że ciało znalazł agent odpowiedzialny za wynajem mieszkania pisarce. Lokalna policja traktuje sprawę jako „nagłą śmierć”. Na miejscu nie znaleziono nic podejrzanego ? żadnych śladów włamania ani przestępstwa. Trwają właśnie badania mające na celu ustalić przyczynę nagłego zgonu pisarki.

Uważa się, że Marsha Mehran nie żyje od około tygodnia. Tak późne odnalezienie zwłok nie powinno jednak dziwić, gdyż rozwiedziona pisarka prowadziła pustelnicze życie. Chociaż Lecanvey to niewielka nadmorska miejscowość, mieszkańcy twierdzą, że bardzo rzadko mieli okazję widzieć Mehran.

Pisarka urodziła się w Teheranie w 1977 roku, ale dwa lata później w czasie rewolucji irańskiej wraz z rodziną uciekła do Argentyny. Potem mieszkała w Stanach Zjednoczonych, w Australii, gdzie nadal mieszka jej ojciec, aż w końcu osiedliła się w zachodniej Irlandii. Sławę przyniosła jej debiutancka powieść „Zupa z granatów”, która została przetłumaczona na 15 języków i wydana w ponad 20 krajach. W Polsce książka ukazała się nakładem wydawnictwa W.A.B., podobnie jak druga powieść pisarki, „Woda różana i chleb na sodzie”.

Marsha-nie-zyje2

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy