Nick Cave napisał nową książkę na torebkach na wymioty

23 marca 2015

nick-cave-ksiazka-wymioty-1
Nick Cave wydaje nową książkę. Publikacja nosi tytuł „The Sick Bag Song” i została spisana na torebkach na wymioty, jakie rozdaje się pasażerom na pokładach samolotów.

Wprawdzie australijski muzyk jest już autorem ponad setki piosenek, dwóch powieści, wierszy, scenariuszy, libretta, a nawet wstępu do Ewangelii według Marka, ale nigdy nie napisał jeszcze czegoś takiego, jak „The Sick Bag Song”. Nowa książka to epos o poszukiwaniu źródeł inspiracji i miłości. Składają się nań wiersze, piosenki, wspomnienia, refleksje i codzienne zapiski powstałe w trakcie trasy z The Bad Seeds po Stanach Zjednoczonych.

To jednak nie treść wyróżnia książkę, bowiem ta może przywodzić na myśl zeszłoroczny film dokumentalny „20 tysięcy dni na ziemi”, ale sposób, w jaki dzieło powstawało. Otóż okazuje się, że Cave postanowił produktywnie wykorzystać czas, jaki musiał spędzić w samolotach, podróżując pomiędzy 22 miastami USA. Zaczął więc zapisywać swoje myśli na torebkach na wymioty, jakie rozdaje się na pokładach co wrażliwszym pasażerom, następnie fotografował je i wysyłał pocztą elektroniczną swojemu wydawcy w Edynburgu.

nick-cave-ksiazka-wymioty-2

Publikacja ukaże się w dwóch wersjach i dostępna będzie jedynie na stronie thesickbagsong.com. 8 kwietnia do sprzedaży trafi standardowa edycja, zaś 4 czerwca pojawi się wydanie limitowane (220 sztuk) zawierające dodatkowo m.in. audiobooka na dwóch płytach winylowych oraz autentyczną torebkę na wymioty opatrzoną notatkami Cave?a. Wydawca książki, Canongate Books, zapowiada, że „The Sick Bag Song” plasuje się gdzieś pomiędzy „Ziemią jałową” T. S. Eliota a „Lękiem i odrazą w Las Vegas” Huntera S. Thompsona.

nick-cave-ksiazka-wymioty-3

nick-cave-ksiazka-wymioty-4

[am]
źródło: FDRMX

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy