Nick Cave doczekał się komiksowej biografii! Zobaczcie przykładowe plansze

18 sierpnia 2017


7 września do sprzedaży w krajach anglojęzycznych trafi komiksowa biografia Nicka Cave’a, której autorem jest niemiecki rysownik Reinhard Kleist.

Obszerna, 328-stronicowa graficzna biografia zatytułowana „Nick Cave: Mercy On Me” opowiada o życiu artysty od czasu dzieciństwa spędzonego w Australii, poprzez jego początki w The Birthday Party i pierwsze sukcesy z The Bad Seeds, aż po czasy współczesne. Autor przedstawił życie Cave’a, ale także zilustrował historie opisane w jego najsłynniejszych utworach, jak „Red Right Hand” czy „Where The Wild Roses Grow”.

Reinhard Kleist to niemiecki artysta specjalizujący się w komiksowych biografiach. W dorobku ma m.in. dzieła poświęcone Elvisowi Presleyowi, Johnny’emu Cashowi, Fidelowi Castro czy Harry’emu Haftowi, polskiemu Żydowi, który przetrwał obóz koncentracyjny, biorąc udział w walkach bokserskich organizowanych przez SS-manów.

„Reinhard Kleist, mistrz powieści graficznych i twórca mitów, znów rozsadził konwencję powieści graficznej, przyrządzając przerażającą mieszankę moich piosenek, biograficznych półprawd i kompletnych zmyśleń, jednocześnie tworząc złożoną, mrożącą krew w żyłach i dziwaczną podróż do świata Cave’a. Na pewno bliższą prawdy, niż jakakolwiek biografia. Ale wpiszcie do protokołu, że na pewno nie zabiłem Elisy Day” ? napisał w oświadczeniu Nick Cave, odnosząc się w ostatnich słowach do bohaterki uśmierconej w utworze „Where The Wild Roses Grow”.

Poniżej możecie zobaczyć przykładowe plansze z graficznej biografii „Nick Cave: Mercy On Me”. Pozostaje mieć nadzieję, że znajdzie się polski wydawca gotowy opublikować komiks w naszym kraju.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy