banner ad

New Balance wypuszcza kolekcje butów sportowych inspirowane literaturą

17 czerwca 2014

buty-autorzy-1
New Balance, jeden z największych na świecie producentów obuwia sportowego, wypuszcza trzy nowe kolekcje butów inspirowane wybitną amerykańską literaturą.

Jak wyjaśnił w rozmowie z „Boston Magazine” przedstawiciel firmy, Ben Cuthbert, „nikt nie oddaje istoty, ducha i amerykańskiego doświadczenia lepiej niż amerykańscy autorzy i historie przez nich opowiadane”, dlatego postanowiono złożyć im hołd, tworząc „kolekcje inspirowane ich opowieściami”.

Niestety poszczególne modele obuwia nie będą odnosiły się bezpośrednio do nazwisk uznanych pisarzy. Firma wyjaśniła enigmatycznie, że jedynie najważniejsze detale i dobór materiałów oparto na literaturze. Buty wykonane zostały w ziemistych kolorach, co według serwisu „Sneaker News” ma im nadać wygląd kojarzący się z biblioteką.

Pierwsza z trzech zaplanowanych kolekcji będzie nosiła nazwę Bespoke Authors Collection i trafi na sklepowe półki w USA już w lipcu tego roku. Cena butów w sprzedaży detalicznej może jednak odstraszyć pasjonatów literatury, ma bowiem wynosić około 300 dolarów. Druga kolekcja, Distinct Authors Collection, ukaże się w sierpniu w cenie 240 dolarów. Z kolei we wrześniu wprowadzona zostanie do sprzedaży trzecia i ostatnia kolekcja, Connoisseur Authors Collection. Te buty będą najtańsze, a ich cena nie powinna przekroczyć 150 dolarów.

Na zdjęciach załączonych do newsa możecie zobaczyć niektóre modele New Balance Authors Collections:

buty-autorzy-2

buty-autorzy-3

buty-autorzy-4

buty-autorzy-5

fot. SneakerNews.com

Tematy: , ,

Kategoria: newsy