banner ad

Neil Gaiman wydaje książkę o znaczeniu sztuki w naszym życiu. Światowa premiera we wrześniu

5 maja 2018


Szykuje się nowa książka sygnowana nazwiskiem Neila Gaimana! Będzie to publikacja szczególna, bo zachęcająca czytelników do tworzenia sztuki, ponieważ autor uważa, że poprzez artystyczną kreację można zmieniać świat.

Neil Gaiman powiedział kiedyś, że „świat zawsze wydaje się lepszy, kiedy właśnie stworzyłeś coś, czego wcześniej nie było”. Nieduża książka zatytułowana „Art Matters” (z ang. „Sztuka ma znaczenie”) ma być ucieleśnieniem tej idei. Zgodnie z zapowiedzią będzie to wezwanie do sięgnięcia po twórczą broń, a zebrane w niej pomysły, spostrzeżenia, myśli i manifesty pisarza mogą być zachętą dla młodych i starych do wznoszenia buntu poprzez sztukę.

Sam Neil Gaiman w powstawanie książki najprawdopodobniej nie angażował się bezpośrednio. Nad projektem czuwał Chris Riddell, ilustrator znany m.in. ze współpracy z pisarzem przy powieści „Na szczęście mleko”. „Od lat Chris Riddell brał fragmenty moich wypowiedzi lub wierszy lub artykułów i ilustrował je, aby przekazać światu z wprawą i urokiem. Jestem podekscytowany i zachwycony tym, że (…) nadszedł czas, aby przedstawić je szerszej publiczności” ? napisał w oświadczeniu Gaiman.

„Praca ze słowami Neila Gaimana sprawia mi szczególną radość” ? powiedział Riddell. „Są mądre, dowcipne i mają rytm poezji. Mam nadzieję, że tym tomem oddałem im sprawiedliwość”.

Światowa premiera książki „Art Matters” Neila Gaimana i Chrisa Riddella (na zdj.) zapowiedziana jest na wrzesień 2018 roku.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy