banner ad

Neil Gaiman rozbiera się i oblewa wodą w ramach Ice Bucket Challange

23 sierpnia 2014

Gaiman-Ice-Bucket
Neil Gaiman poszedł w ślady Stephena Kinga i przyjął wyzwanie rzucone mu przez żonę Amandę Palmer, aby przyłączył się do popularnej zabawy charytatywnej określanej jako Ice Bucket Challenge. Autor „Amerykańskich bogów” i „Koraliny” nie tylko zgodził się oblać zimną wodą z lodem, ale przy okazji zafundował swoim wielbicielkom mały striptiz na plaży.

Filmik dokumentujący podjęcie wyzwania Gaiman zarejestrował na plaży w Santa Monica w otoczeniu młodych dziewczyn przebranych za Śmierć, jedno z siedmiorga Nieskończonych występujących w jego sztandarowej serii komiksowej „Sandman”. Tłumacząc zasady Ice Bucket Challenge, pisarz rozebrał się do samych majtek, a następnie pozwolił oblać się lodowatą wodą z wiadra. To jednak nie wszystko! Wśród trójki kolejnych osób nominowanych do wykonania zadania znalazł się bowiem George R. R. Martin, „morderca bohaterów”, jak określił go Gaiman. Czy autor „Pieśni Lodu i Ognia” podejmie wyzwanie? Przekonamy się już wkrótce, ponieważ nominowani mają zwykle 24 godziny na reakcję.

Inspirowana splashem kampania Ice Bucket Challenge ma na celu podnieść świadomość ludzi na temat stwardnienia zanikowego bocznego, ale także pomóc zebrać pieniądze na walkę z tą chorobą. Nominowani, którzy chcą wymigać się od wykonania zadania, muszą przekazać 100 dolarów na rzecz organizacji charytatywnej ALS. Natomiast odważni, którzy podejmują wyzwanie, wpłacają jedynie 10 dolarów. Zwykle jednak większość celebrytów i tak wpłaca 100 dolarów lub więcej, a oblewanie wodą traktuje jako dobrą zabawę mogącą przysłużyć się pożytecznemu celowi. Jak się okazuje, akcja odniosła oszałamiający sukces. ALS Association poinformowało, że w dniach od 29 lipca do 20 sierpnia tego roku na konto organizacji wpłynęło 31,5 miliona dolarów. Dla porównania w tym samym okresie w ubiegłym roku wartość darowizn wynosiła jedynie 1,9 miliona dolarów.

Poniżej możecie zobaczyć Neila Gaimana biorącego udział w Ice Bucket Challenge:

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy