banner ad

„Necronomicon” ukaże się w formie książki rozkładanki

13 marca 2018


Książki rozkładanki kojarzą się głównie z publikacjami kierowanymi do dzieci. Artysta ukrywający się pod pseudonimem Skinner, który sam siebie określa jako „malarza psychodelicznych koszmarów”, pomyślał o nieco starszych czytelnikach i stworzył dla nich rozkładaną wersję „Necronomiconu”.

„Necronomicon”, mroczna księga zawierająca wiedzę tajemną, według legend spisana w pierwszej połowie XVIII wieku przez szalonego Araba Abdula Alhazreda, wymyślona została przez H.P Lovecrafta. Samotnik z Providence ujawnił niewiele treści samej księgi, ale jej historię spisał na tyle przekonująco, wplatając w nią autentyczne postaci z dziejów ludzkości, że zaczął otrzymywać od czytelników liczne zapytania o to, gdzie można zdobyć owo niesławne dzieło. „Muszę wyznać, że ten potworny i odrażający tom jest tylko wytworem mojej własnej wyobraźni!” ? powtarzał w listach, ale legenda zaczęła żyć własnym życiem. Do dzisiaj wydano kilkanaście fikcyjnych „Necronomiconów”, większość oczywiście dla żartu, a niebawem dołączy do nich kolejny ? najbardziej oryginalny, bo w formie książki rozkładanki.

„Necronomicon” w wersji pop-up zawierać będzie rozkładane ilustracje Skinnera do pięciu opowiadań H.P. Lovecrafta: „Cień spoza czasu”, „Zew Cthulhu”, „Zgroza w Dunwich”, „W górach szaleństwa” i „Kolor przestworzy”. Grafiki przywodzą na myśl stylistykę S. Claya Wilsona i niektórych twórców publikujących w latach 80. w magazynie „Heavy Metal”. Za trójwymiarowe projekty odpowiada Rosston Meyer. Na wyciąganych kartach umieszczono fragmenty oryginalnego tekstu odwołującego się do danych scen.

Na załączonych grafikach możecie zobaczyć, jak będzie prezentował się rozkładany „Necronomicon” (kliknij w obrazek, żeby powiększyć). Książka ukaże się w drugim kwartale 2018 roku nakładem oficyny Proposition Press. Można ją zamawiać w przedsprzedaży w dwóch wariantach (za 50 i 200 dolarów) na stronie necronomiconpopup.com.

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy