Nastolatek przebrał 3-letniego brata za Pennywise’a. Zobacz zdjęcia!

8 września 2017


Eagan Tilghman, 17-latek z Mississippi, przebrał swego 3-letniego brata za Pennywise’a z kultowej powieści „To” Stephena Kinga. Sesja zdjęciowa, którą wykonał, robi naprawdę przerażające wrażenie i dowodzi, że pomysł Andy’ego Muschiettiego, reżysera najnowszej ekranizacji książki, aby nadać demonicznemu klaunowi dziecięcych rysów, był strzałem w dziesiątkę.

W ostatnich tygodniach Pennywise straszy niemal z każdej studzienki ściekowej. A to dzięki intensywnej kampanii promującej nową ekranizację książki i pierwszym zwiastunom, które dały obietnicę, że wreszcie doczekamy się porządnie zrealizowanego filmu kinowego na podstawie prozy Stephena Kinga (ostatnie przyzwoite produkcje, co wcale nie znaczy, że wybitne, datowane są na 2007 rok, kiedy to na ekranach zagościły „1408” i „Mgła”). Ci, którzy mieli już okazję obejrzeć film „To” w reżyserii Andy’ego Muschiettiego, wiedzą, że warto było czekać.

Tymczasem Internet zalała fala pomysłowych grafik, memów i innych przejawów fanowskiej twórczości nawiązującej do kultowego horroru Stephena Kinga. Spośród wszystkich tych prac zdecydowanie wybija się pomysł 17-letniego Eagana Tilghmana, który hobbystycznie przebiera swoich dwóch młodszych braci za znane postacie z popkultury i robi im sesje zdjęciowe.

Jako że Eagan jest fanem powieści „To” Kinga i czekał na nową ekranizację z niecierpliwością, postanowił przebrać swojego 3-letniego brata Louie’ego za Pennywise’a i zrobić mu upiorną sesję zdjęciową. Kupił kilka balonów, koloryzujący lakier do włosów, tanią perukę, wziął przybory do makijażu oraz odzież i inne tkaniny z domu, po czym zabrał malca na przechadzkę po kilku rzadko odwiedzanych miejscach, gdzie wykonał mu zdjęcia.

Jak się okazuje, Louie wygląda uderzająco podobnie do Pennywise’a, w którego wciela się Bill Skarsg?rd w nowej ekranizacji powieści „To”. Bierze się to z faktu, że reżyser Andy Muschietti od początku nalegał, aby klaun wyglądał prawie jak dziecko, tyle że z ogromnymi, ostrymi jak brzytwa zębami. „Zawsze miałem poczucie, że nadanie mu dziecięcych rysów twarzy sprawi, że będzie jeszcze bardziej przerażający ze względu na istniejący kontrast ? to postać o niewinnym, uroczym wyglądzie, która jest jednocześnie w stanie dokonywać okropnych czynów” ? mówił Muschietti. Aby Bill Skarsg?rd przypominał dziecko, zaprojektowano nawet i skonstruowano specjalną powiększoną czaszkę.

Wykonanie makijażu niezbędnego do tego, aby mały Louie przemienił się w Pennywise’a, zajęło pół godziny. Eagan twierdzi, że jego 3-letni brat lubi brać udział w sesjach zdjęciowych i w ogóle nie bał się swojego przebrania. „On uwielbia Pennywise’a, ale oczywiście nie wie, kim ta postać jest, tylko jak wygląda” ? powiedział Eagan w rozmowie z „Metro”.

Na załączonych zdjęciach możecie zobaczyć Louie’ego w roli Pennywise’a:

A oto Eagan i jego 3-letni brat Louie:

[am]
fot. Eagan Tilghman

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy