banner ad

Najpiękniejsza polska księgarnia mieści się w Zawierciu

21 stycznia 2013


Księgarnia Edukacyjna z Zawiercia zdobyła tytuł najpiękniejszej polskiej księgarni w plebiscycie zorganizowanym przez serwis społecznościowy lubimyczytać.pl oraz OSDW Azymut.

Księgarnia Edukacyjna istnieje od 1997 roku. Początkowo firma była szkołą językową, nieco później przekształciła się w księgarnię językową. Stopniowo poszerzała swoją ofertę, efektem czego było powstanie małej księgarni przy ul. 3 Maja w Zawierciu. Od maja 2010 roku firma posiada większy i przestronniejszy lokal, dzięki któremu udało jej się wygrać w plebiscycie.

„Stworzyliśmy markę, która jest rozpoznawalna na rynku lokalnym i nie tylko. Nie boimy się nowych wyzwań ani nowych technologii” ? powiedziała w rozmowie z Booklipsem Magdalena Szamańska z Księgarni Edukacyjnej. Aby lokal stał się lubianym miejscem spotkań mieszkańców miasta, organizowane są wydarzenia kulturalne, spotkania z autorami oraz cykliczne imprezy dla najmłodszych. „Nie chcemy być postrzegani jedynie jako sklep z książkami, ale także jako miejsce stanowiące ważny punkt na mapie kulturalnej miasta, miejsce przyjazne, w którym miło spędzić może czas czytelnik w każdym wieku. Chcemy, aby nasi klienci dobrze czuli się w naszej księgarni i chcieli do niej wracać.”

Księgarnia Edukacyjna zdobyła w trwającym przez cały miesiąc plebiscycie łącznie 638 głosów, wyprzedzając tym samym Atenę z Kamiennej Góry (483 głosy) oraz Bonę z Krakowa (334 głosy).

„Chcemy pokazać, jaki potencjał drzemie w niezależnych księgarskich inicjatywach. Wierzymy, że dzięki naszym działaniom związanym z tym plebiscytem pokażemy rynkowi wydawniczemu, że warto inwestować w prywatne księgarnie, jako przeciwwagę dla dużych sieci księgarskich, a czytelnikom i klientom księgarń, że wyjątkowych i oryginalnych miejsc(?) nie brakuje” ? tłumaczą na swojej stronie organizatorzy.

Plebiscyt na najpiękniejszą polską księgarnię organizowany był już po raz drugi. W zeszłym roku zwyciężyły Tajne Komplety z Wrocławia.

Tematy: , ,

Kategoria: newsy