Nagrody edytorskie Pióro Fredry i Dobre Strony zostaną przyznane w grudniu

27 października 2020

Organizatorzy Wrocławskich Targów Dobrych Książek, które zostały w tym roku odwołane z powodu pandemii, postanowili, że towarzyszące imprezie wyróżnienia – Nagroda Edytorska Pióro Fredry i Nagroda Edytorska Dobre Strony – będą jednak przyznane. Laureatów poznamy 14 grudnia.

Towarzyszące wrocławskiemu świętu literackiemu nagrody edytorskie wręczone zostaną w nieco innym trybie niż co roku. Zmianie uległ regulamin. Do tej pory książki do obu konkursów mogli zgłaszać tylko wydawcy uczestniczący we Wrocławskich Targach Dobrych Książek. W tym roku będzie inaczej. Szczególna sytuacja i odwołanie imprezy wpłynęły na otwarcie tegorocznych konkursów dla wszystkich wydawców oraz na przedłużenie przyjmowania zgłoszeń do 16 listopada 2020 roku. Wydawcy mogą zgłaszać książki, które ukazały się pomiędzy listopadem 2019 a listopadem 2020.

Listę książek nominowanych do obu nagród poznamy 4 grudnia, a 14 grudnia dowiemy się, kto zdobył Pióro Fredry i Dobre Strony. Nagrodzone wydawnictwa otrzymają po 20 tysięcy złotych na opublikowanie kolejnej książki.

„Naszą misją, szczególnie teraz, jest wspieranie wydawców oraz wartościowej i reprezentującej wysoki poziom merytoryczny i edytorski literatury. Dlatego też cieszymy się, że Nagroda Edytorska Pióro Fredry i Nagroda Edytorska Dobre Strony zostaną przyznane również w tym roku” – mówi Marta Kiewel z Wrocławskiego Domu Literatury.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy