banner ad

Morrissey pisze powieść!

4 stycznia 2014

Morrissey pisze powieść
Po sukcesie, z jakim spotkała się wydana w zeszłym roku autobiografia Morrisseya, muzyk rozsmakował się w pisaniu i zdradził, że jest w trakcie pisania swojej debiutanckiej powieści.

W odpowiedzi na pytania fanów zadane na stronie True To You, Morrissey przyznał: „Moja autobiografia była większym sukcesem niż jakakolwiek płyta, którą kiedykolwiek wydałem, więc tak, jestem w połowie mojej powieści”.

Swoje zainteresowanie zawodem pisarza Morrissey tłumaczy w następujący sposób: „Rzeczywistość jest taka, że stacje radiowe nie będą grać mojej muzyki, a większość ludzi straciło wiarę w przemysł muzyczny. Na ogół zakłada się ? zresztą całkiem słusznie ? że pierwsze miejsca na listach przebojów są ?kupione? przez wielkie wytwórnie, więc tak naprawdę nie ma już żadnej pasji w popowej czy rockowej muzyce”. Zdaniem Morrisseya „wszystko teraz jest kwestią marketingu”. „To nie tylko mój pogląd, ale każdego, kogo znam” ? dodaje.

Najwidoczniej więc na rynku książki były wokalista The Smiths widzi szansę na dalszy rozwój kariery. Wydana w październiku 2013 roku przez Penguin Books autobiografia Morrisseya w ciągu dwóch miesięcy sprzedała się w nakładzie przekraczającym 140 tysięcy egzemplarzy.

Artysta nie zamierza jednak zaprzestać działalności muzycznej. Myśli już o nagraniu nowego albumu, na którym znajdzie się m.in. piosenka „Istanbul”, aczkolwiek w udzielonych odpowiedziach nie określił, kiedy dokładnie wejdzie do studia. Treść powieści również na razie pozostaje nieznana.

fot. Caligvla/Wikimedia

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy