banner ad

Mikołaj Rej czyta książkę, jeździ na rowerze i spaceruje z psem. Mural z pisarzem na ścianie biblioteki w Oleśnicy.

4 października 2021

Oleśnicka Biblioteka Publiczna świętuje 75-lecie istnienia. Z tej okazji na elewacji budynku, w którym mieści się siedziba książnicy, powstał mural z patronem tej instytucji, Mikołajem Rejem.

Mural przedstawia Mikołaja Reja w trzech odsłonach – czytającego książkę, jadącego na rowerze i spacerującego z psem – na tle charakterystycznych wież miasta i wśród zieleni. Autorką projektu graficznego jest ilustratorka Justyna Frąckiewicz.

„Nasza instytucja, której patronem jest Mikołaj Rej, od dawna marzyła o 'książkowym’ muralu na elewacji biblioteki. Lepszego więc momentu na jego stworzenie jak rok obchodów naszego 75-lecia nie mogliśmy sobie wybrać” – komentuje Stanisław Król z działu promocji Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja.

Nad realizacją projektu i jego wykonaniem w dużym formacie czuwała firma Ideamo, specjalizująca się w artystycznym malowaniu ścian. W ubiegłym tygodniu prace dobiegły końca, zniknęło rusztowanie i mural można już podziwiać. Jednak jego oficjalne odsłonięcie zaplanowane jest na 12 października.

Na załączonych zdjęciach możecie zobaczyć Mikołaja Reja na ścianie oleśnickiej biblioteki.

[am]
fot. Oleśnicka Biblioteka Publiczna

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy