banner ad

Mieszkaniec Kielc okradł miejscową księgarnię z książek naukowych o wartości 3 tysięcy złotych

13 sierpnia 2019


W miniony piątek funkcjonariusze policji z Kielc zatrzymali 33-letniego mieszkańca miasta, który w ciągu ostatniego miesiąca okradał jedną z księgarni w centrum miasta. Jego łupem padły publikacje naukowe o łącznej wartości około 3 tysięcy złotych.

W piątek do policjantów na terenie osiedla „Na Stoku” wpłynęła informacja, że w jednej z księgarni na ul. Warszawskiej pracownicy ujęli rabusia. Mężczyzna próbował ukraść książki o wartości ponad 500 złotych. Za cel obrał sobie publikacje naukowe, które ? jak wiadomo ? często mają dużo wyższą cenę od popularnych bestsellerów, a na dokładkę znajdują się zazwyczaj w mniej eksponowanych miejscach w księgarni.

Funkcjonariusze przeanalizowali zapisy z monitoringu, dzięki czemu dowiedzieli się, że nie była to jedyna wizyta „miłośnika” naukowych książek. W ciągu ostatniego miesiąca 33-latek odwiedził księgarnię kilkakrotnie. Kielczanin brał książki z półek, jednak nie myślał za nie płacić. Łącznie łupem rabusia padły wydawnictwa warte około 3 tysięcy złotych. Sprawca został zatrzymany.

Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Być może okazję do przeczytania książek będzie miał w więziennej celi, bowiem teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

[am]
źródło: KMP w Kielcach

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy