banner ad

Michel Houellebecq zaginął?

14 września 2011

Houellebecq_zaginal
Niepokojące wieści dotarły dzisiaj z Holandii. Najsłynniejszy obecnie francuski pisarz, Michel Houellebecq zaginął bez wieści. Pisarz miał zaplanowane od poniedziałku serię spotkań z czytelnikami w Holandii i Belgii, ale nie dotarł na umówione miejsce.

„Naprawdę nie wiemy co się dzieje.” – powiedziała Barbara Simons, organizatorka trasy – „To dziwne. Nie otrzymaliśmy od niego żadnej wiadomości.”

Nikt nie wie gdzie aktualnie pisarz się znajduje. Ani jego francuski wydawca, ani agent i tłumacz.

Współogranizator spotkań, Piet Joostens, podkreślił, że na razie nie ma powodów, żeby zawiadamiać policję. „Oczywiście jesteśmy zaniepokojeni. Zdarzało się już wcześniej, że nie odpowiadał na majle, ale rzadko dochodziło do sytuacji, w których unikał pokazywania się na spotkaniach z fanami.”

W październiku w Polsce ukaże się najnowsza powieść pisarza, „Mapa i terytorium”. Niedługo po premierze pisarz miał wziąć udział w trzeciej edycji Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada w Krakowie. Miejmy nadzieję, że do tego czasu odnajdzie się cały i zdrowy.

_

AKTUALIZACJA 19.09.2011:
Michel Houellebecq odnalazł się w… swoim własnym domu w Hiszpanii.
„Pisarz nie dotarł na spotkania autorskie w Holandii i Belgii, ponieważ o nich zapomniał” – podaje serwis France 24. Próby skontaktowania się nie przynosiły rezultatu, gdyż Houellebecq był chwilowo odcięty od internetu i telefonu.

fot. Mariusz Kubik

Tematy: ,

Kategoria: newsy