banner ad

Michał Witkowski napisze drugą część „Lubiewa”!

12 marca 2018


Michał Witkowski napisze drugą część swojej najsłynniejszej powieści ? „Lubiewo”. Jeśli prace pójdą zgodnie z planem, to książkę przeczytamy już w przyszłym roku.

Michaśka słynie z tego, że do kolejnych wydań swoich książek lubi dodawać nowe opowieści. Takim symptomatycznym „dziełem w toku” jest właśnie „Lubiewo”. Od pierwszego wydania nakładem Korporacji Ha!Art kultowa powieść rozrosła się o nowe postacie i wątki, które znalazły się w edycji Świata Książki opublikowanej pod tytułem „Lubiewo bez cenzury”. Myśląc o następnym wznowieniu, autor ponownie chciał poszerzyć manuskrypt o kolejne fragmenty. Doszedł jednak do wniosku, że chyba lepiej po prostu napisać drugą część.

„Lubiewo” – sceniczna adaptacja powieści w Teatrze Nowym. (fot. Radek Oliwa)

„Tyle historii musiałbym dodać w nowych wydaniach, tyle opowieści i ciągów dalszych, może lepiej napisać 'Lubiewo 2′? Raczej od razu strzeliłoby 500 stron” ? zapytał swoich czytelników na Facebooku, a że reakcja była pozytywna, to oficjalnie obwieścił, że zaczyna pracę nad „Lubiewem. Częścią 2” i będzie to kontynuacja debiutanckiej powieści. Choć słowo kontynuacja chyba nie do końca precyzyjnie oddaje naturę tej książki. Akcja nowego „Lubiewa” nie ma bowiem rozgrywać się po wydarzeniach opisanych w pierwszej części, lecz obejmie lata od 50. do 80., maksymalnie do 1991 roku. „Niby powielanie siebie, ale co mam zrobić, jak mam jeszcze tyle na ten temat do powiedzenia?” ? komentuje Witkowski.

Zanim jednak doczekamy się powieści „Lubiewo. Część 2”, Michaśka szykuje dla czytelników dwie inne niespodzianki. W maju Znak opublikuje poprawione i uzupełnione wydanie „Drwala”. Ukaże się również audiobook „Wymazanego”, ostatniej jak na razie książki Witkowskiego. Jest zatem na co czekać.

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy