banner ad

Mężczyźni, którzy cytują na profilach randkowych Szekspira, mają większe szanse na powodzenie u kobiet

30 kwietnia 2016

szekspir-podnosi-atrakcyjnosc
Dla uczczenia 400. rocznicy śmierci Williama Szekspira największy na świecie portal randkowy Match.com przejrzał swoje bazy danych i odkrył, że mężczyźni, którzy wspominają na własnych profilach Wielkiego Barda, mają większą szansę na umówienie się na randkę.

„Język został wymyślony w jednym celu. By zabiegać o względy kobiet” ? przekonywał swych podopiecznych grany przez Robina Williamsa pan Keating w „Stowarzyszeniu umarłych poetów”. Można z jego słowami polemizować lub nie, ale współcześni panowie korzystający z portali randkowych powinni je sobie wziąć do serca.

Jak donosi Match.com, mężczyźni, którzy na swoich profilach wspominali lub cytowali Szekspira, mieli o 27% większe szanse na uzyskanie od kobiet odpowiedzi. Mogło mieć to związek z powszechnie znanym faktem, że więcej kobiet czyta. Widać to zresztą w statystykach portalu, gdzie 30% użytkowniczek określiło siebie jako wielbicielki książek. A jak wiadomo, takie osoby przy zawieraniu znajomości o wiele częściej zwracają uwagę na zainteresowania literackie u potencjalnych partnerów. Dobrze więc, żeby panowie na cytatach nie poprzestawali.

Match.com sprawdziło również, gdzie w Ameryce randkowicze najczęściej wspominali Szekspira. Okazało się, że nie są to miasta, w których odbywają się festiwale szekspirowskie, lecz Kalamazoo w stanie Michigan, ojczyzna gitar marki Gibson.

[am]
fot. Kirsi Sutherland/Greenzowie/Flickr

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy