banner ad

Marzi w amerykańskim Vertigo!

8 października 2011


Komiks Marzi – autobiograficzna opowieść Marzeny Sowy o polskim dzieciństwie w okresie PRL ukaże się w październiku nakładem słynnego amerykańskiego wydawnictwa Vertigo!

„Jestem Marzi, urodzona w 1979 roku, dziesięć lat przed upadkiem komunizmu w Polsce. Mój ojciec pracuje w fabryce, moja mama w mleczarni. Problemy społeczne sięgnęły zenitu. Puste sklepy są naszym chlebem powszednim. Boję się pająków, a świat dorosłych nie przypomina spaceru w parku.” – rozpoczyna się opis na stronie amerykańskiego wydawcy. Cała seria została zebrana w jednym 240-stronicowym albumie, który kosztować będzie $17,99.

Marzi to komiks autorstwa Marzeny Sowy, polskiej scenarzystki na stałe mieszkającej we Francji i Brukseli oraz Sylvaina Savoia – rysownika, który prywatnie jest jej życiowym partnerem. Do tej pory ukazało się we Francji 6 tomów. Komiks powstał z myślą o czytelnikach nieznających realiów PRL i mimo dużych barier społeczno-kulturowych został ciepło przyjęty przez krytykę.

Wydawcą serii w Polsce jest Egmont. Do tej pory mieliśmy możliwość przeczytać dwa albumy (każdy zawiera po dwa tomy wydania francuskiego) – „Dzieci i ryby głosu nie mają” oraz „Hałasy dużych miast”. Ostatni, „Nie ma wolności bez solidarności” ukaże się 19 października 2011.

Poniżej możecie zobaczyć okładkę oraz przykładowe plansze z amerykańskiego wydania:

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy