Mark Frost zapowiada kolejną książkę o sekretach mieszkańców miasteczka Twin Peaks!

23 maja 2017


Nastał dobry czas dla wielbicieli „Miasteczka Twin Peaks”. 21 maja stacja Showtime zaczęła emisję trzeciego sezonu serialu, tymczasem jego współtwórca, Mark Frost, zapowiada kolejną książkę odsłaniającą sekrety bohaterów kultowej produkcji w reżyserii Davida Lyncha.

Publikacja będzie nosić tytuł „Twin Peaks: The Final Dossier”, a jej premiera zaplanowana została na Halloween 2017, czyli 31 października. Jak w przypadku wszystkiego, co ma związek z serialem, treść książki owiana jest na razie wielką tajemnicą. Wiadomo jedynie, że będzie to kontynuacja wydanego w zeszłym roku tomu „Sekrety Twin Peaks”. Najprawdopodobniej otrzymamy więc kolejny zbiór akt i innych materiałów na temat mieszkańców Twin Peaks oraz dziwnych zjawisk, których mieli okazję doświadczyć.

Mark Frost na premierze 3. sezonu „Miasteczka Twin Peaks”.

O ile książka „Sekrety Twin Peaks” koncentrowała się głównie na przeszłości miasteczka, podrzucając jedynie tropy na temat tego, co czeka widzów w nowym sezonie serialu, „Twin Peaks: The Final Dossier” ma skoncentrować się na dwudziestopięcioletniej przerwie pomiędzy drugim i trzecim sezonem. Mark Frost rzuci nieco więcej światła na wydarzenia, które działy się w tym czasie w życiu bohaterów.

Do czasu premiery „Twin Peaks: The Final Dossier” konsumpcję placka z wiśniami i cholernie dobrej kawy umili wam wznowienie „Sekretnego dziennika Laury Palmer”. Historię opowiedzianą z perspektywy tragicznie zmarłej bohaterki serialu napisała Jennifer Lynch, córka reżysera Davida Lyncha. Książka trafi do polskich księgarń 24 maja nakładem wydawnictwa Znak.

Poniżej możecie zobaczyć okładkę zapowiadanej na koniec października książki „Twin Peaks: The Final Dossier”:

[am]
fot. Suzanne Tenner/Showtime

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy