Mario Vargas Llosa rozszedł się z żoną dla matki Enrique Iglesiasa

13 lipca 2015

varga-llosa-tabloidy-1
Po 50 latach wspólnego pożycia peruwiański noblista Mario Vargas Llosa rozstał się ze swoją żoną, Patricią. Trafił dzięki temu na pierwsze strony gazet plotkarskich na całym świecie, a to dlatego, że nową wybranką jego serca jest była żona Julia Iglesiasa i matka jego syna Enrique.

Pierwsze domysły na temat romansu pisarza z 64-letnią Isabel Preysler krążyły wśród hiszpańskich wyższych sfer już od połowy czerwca, kiedy to hiszpański magazyn plotkarski „Hola!” przyłapał parę na obiedzie w Madrycie tuż po tym, jak oboje przylecieli z Londynu, gdzie uczestniczyli w przyjęciu wydanym przez księcia Karola. Pod naciskiem prasy pisarz wydał oświadczenie. „Jedyne, co mogę potwierdzić, to to, że jestem w separacji” ? napisał, dodając, że nie ma zamiaru przekazywać żadnych więcej uwag na temat swojego życia osobistego. Ta informacja rozpętała medialne szaleństwo. Magazyn „Hola!” zapłacił ponoć do miliona euro za ekskluzywny materiał pokazujący Vargasa Llosę i jego nową partnerkę podczas romantycznej kolacji i pierwszego wspólnego tańca. Z tej okazji gazeta, która zwykle ukazuje się w środę, przyśpieszyła nawet datę publikacji i trafiła do kiosków już w poniedziałek. „Nasz związek układa się bardzo dobrze” ? skomentował krótko pisarz.

79-letni Vargas Llosa został mocno skrytykowany w hiszpańskiej prasie z powodu rozstania z 70-letnią Patricią. W kwietniu pisarz miał podobno powiedzieć małżonce, z którą spędził pół wieku i o którą ? zgodnie z jedną z teorii ? pokłócił się na całe życie z Gabrielem Garcią Marquezem: „To nie przelotny romans jak kiedyś, Patricio, tym razem to na poważnie. Kiedy więc wrócę do Madrytu, opuszczę nasz dom”. Miał też ponoć dodać: „Teraz czuję, czym jest szczęście. A nie pozostało mi już wiele czasu”.

Była żona Vargasa Llosy oraz trójka ich dzieci krótko po opublikowaniu pierwszego materiału prasowego wydali oświadczenie, w którym przyznali, że są „wstrząśnięci i głęboko zasmuceni”. Tym bardziej że cała afera wyszła na jaw na niecały tydzień po obchodzonej uroczyście w Nowym Jorku 50. rocznicy ślubu, na której pisarz bawił się z rodziną w najlepszym humorze. Syn Vargasa Llosy, Gonzalo, nie krył rozgoryczenia na łamach prasy, przyznając, że jego matka czuje się teraz „jak każda kobieta, która poświęciła 50 lat swojego życia na zbudowanie trwałego małżeństwa i rodziny”, „porzuciła swoje aspiracje zawodowe, aby poświęcić się całkowicie mojemu ojcu i wychowaniu trójki dzieci” i zobaczyła, jak to wszystko nagle może legnąć w gruzach z powodu „nieprzewidzianego czynnika zewnętrznego”. Zapewnił jednak, że matka „jest silną kobietą z charakterem i podobnie jak udało jej się dzielnie stawać przed bardzo trudnymi wyzwaniami, jakie życie stawiało jej na drodze”, tak i tym razem „z godnością” poradzi sobie z zaistniałą sytuacją.

Gonzalo powiedział, że choć żałuje, że ojciec opuścił dom w takich okolicznościach, szanuje jego decyzję. „Jest mi bardzo przykro z powodu tego zbędnego ekshibicjonizmu, jaki widzieliśmy na okładkach tego magazynu od 10 czerwca” – powiedział. „Zwłaszcza gdy dotyczy to związku, który przerodził się w romans powodujący tak wiele szkód. Przynajmniej na początku mogło to być potraktowane z pewną dyskrecją, taktem i zachowaniem ludzkich uczuć. Ale myślę, że w tym przypadku zwyciężyły silne interesy ekonomiczne”.

Nowa wybranka Vargasa Llosy to córka filipińskiego arystokraty. Była królowa piękności nazywana „perłą Manili” pracowała jako modelka, gospodyni programu telewizyjnego i dziennikarka przeprowadzająca wywiady z gwiazdami. I właśnie dzięki tej ostatniej funkcji udało jej się poznać Vargasa Llosę, kiedy w 1986 roku przeprowadzała z nim wywiad dla tygodnika „Hola!”. Do tej pory miała trzech mężów: piosenkarza Julia Iglesiasa, markiza Carlosa Falco oraz polityka Miguela Boyera. Ten ostatni zmarł dziewięć miesięcy temu na zatorowość płucną.

varga-llosa-tabloidy-2

[am]
źródło: Daily Mail, ABC, Daily Beast, Hola

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy