banner ad

Marek Krajewski skończył pisać nową powieść. Poznajcie fabułę „Władcy liczb”

10 marca 2014

Marek Krajewski "Władca liczb"
Mamy dobrą wiadomość dla miłośników polskiego kryminału. Marek Krajewski ukończył pisać swoją kolejną powieść! Na kartach książki, która rozgrywać się będzie we Wrocławiu u schyłku epoki stalinowskiej, powróci Edward Popielski, lwowski komisarz policji znany czytelnikom m.in. z „Głowy Minoraura”, „Erynii” i „W otchłani mroku”.

„W miniony wtorek, tzn. 04/03/2014 o godzinie 14:39 postawiłem ostatnią kropkę w mojej nowej powieści. Już w niedzielę widziałem, że zbliżam się do końca, ale nie potrafiłem przewidzieć, ile dni zajmie mi finisz. W poniedziałek pracowałem jak w transie przez cały dzień, zaniedbując przy tym codzienne obowiązki. Po jedenastu godzinach pisania stanąłem przed dylematem: albo pisać dalej, jeszcze kilka godzin, do pierwszej?drugiej w nocy, i skończyć książkę, albo spokojnie i bez zamęczania się dotrzeć do mety we wtorek. Bolała mnie głowa, kręgosłup i oczy, zaczerwienione od wpatrywania się w monitor. To właśnie te dolegliwości sprawiły, że wybrałem drugie wyjście” ? napisał Krajewski na swoim profilu na Facebooku. Poniedziałkowy wieczór spędził więc na oglądaniu dwóch ostatnich odcinków pierwszego sezony „Breaking Bad”. We wtorek zaś o ósmej rano ruszył do pracy i prawie nie wstając od komputera pisał do 14:39. „O tej właśnie godzinie odetchnąłem z ulgą tak mocno, że poruszyły się papiery na moim biurku” ? dodał.

Nowa powieść Krajewskiego nosi tytuł „Władca liczb” i rozgrywa się we Wrocławiu w 1956 roku. Bohaterem książki jest siedemdziesięcioletni Edward Popielski, który pracuje w pewnej kancelarii adwokackiej jako pełnomocnik do specjalnych poruczeń, czyli jako prywatny detektyw. Mimo podeszłego wieku jest krzepkim i pełnym sił człowiekiem oraz sprawnym i przenikliwym śledczym. Popielski prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczych samobójstw, co zgodnie z zapowiedzią pisarza „zaprowadzi go w świat, którego jego racjonalny umysł nie potrafi pojąć. Świat matematyki, mistyki i zbrodni, który jest naznaczony piętnem złowrogiego demona ? tytułowego Władcy liczb”.

Nowa powieść Marka Krajewskiego ukaże się we wrześniu 2014 roku nakładem wydawnictwa Znak.

fot. Facebook.com/krajewskimarek

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy