banner ad

„Mały Książę” i Antoine de Saint-Exupéry tematem nowej powieści Michela Bussiego

7 września 2021

Jeden z najpoczytniejszych francuskich pisarzy, Michel Bussi, zapowiada wydanie nowej powieści, w której zajmie się zagadką śmierci Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. „Code 612. Qui a tué le Petit Prince?” (z fr. „Kod 612. Kto zabił Małego Księcia?”) ma ukazać się we Francji 14 października.

W tym roku spadkobiercy Antoine’a de Saint-Exupéry’ego świętują 75-lecie francuskiego wydania jego najsłynniejszej książki. „Mały Książę” uchodzi za jeden z największych bestsellerów na świecie. Do dnia dzisiejszego książka została przetłumaczona na co najmniej 318 języków bądź dialektów. Autor nie doczekał jednak jej wielkiej popularności. Zginął podczas II wojny światowej – jego samolot został zestrzelony w trakcie wykonywania misji na Morzu Śródziemnym.

Jak informuje oficyna Les Presses de la Cité, Michel Bussi od młodości szukał klucza do zagadki, która łączy śmierć Małego Księcia ze śmiercią jego autora. W powieści „Code 612. Qui a tué le Petit Prince?” bada hipotezy, przyczyny i motywy, a tym samym ujawnia tajemnicę pisarza oraz stworzonej przez niego postaci.

„Dzieciństwo, poszukiwanie tożsamości, nieobecność, pragnienie wolności, któremu na drodze staje poczucie odpowiedzialności, to tematy tej filozoficznej opowieści” – przekazuje wydawnictwo.

Bussi zdecydował się przekazać prawa autorskie do tej powieści na rzecz Fundacji Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, która finansuje wiele projektów dotyczący młodzieży, edukacji i środowiska.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy