banner ad

Łukasz Śmigiel zbiera pieniądze na postapokaliptyczną powieść i komiks

17 kwietnia 2013

projekt Tequila
Na portalu crowdfundingowym Polak Potrafi ruszył Projekt Tequila wrocławskiego wydawnictwa Dobre Historie. Projekt zakłada zbiórkę funduszy na druk powieści i komiksu autorstwa Łukasza Śmigla.

Projekt Tequila to brutalna i pełna erotyki post-apokaliptyczna historia, która miesza popkulturowe konwencje. Wszystko zaczęło się u schyłku XX wieku, kiedy to w wyniku pewnego eksperymentu na całym świecie pojawiły się miliony okien ? bram do innego świata. Któregoś dnia z okien niespodziewanie zaczął wylewać się żar, który płynął niesłabnącą falą zmieniającą i niszczącą wszystko na swojej drodze. Piekielne gorąco spowodowało niezliczoną liczbę katastrof i kataklizmów, które przetoczyły się przez ziemski glob odciskając na nim swoje piętno. Światowe gospodarki upadły, rządy straciły władzę, głód i zarazy zdziesiątkowały ludzkość, a prawa przestały obowiązywać.

I gdy świat miał już dość, z niektórych okien wyleciały stworzenia, unoszące się na gorącym powietrzu, długie nawet na kilkanaście metrów, blade, bezokie istoty, które rozpoczęły polowanie. Człowiek raz przez nie namierzony nie miał dokąd uciec. Po kilkunastu latach wyjątkowo skutecznej eksterminacji, na powierzchni planety ocalała już tylko garstka ludzkiej populacji, podzielonej na koczownicze plemiona i dzikie klany, rządzące się własnymi prawami.

W tym nieprzyjaznym świecie zupełnie niespodziewanie pojawia się tajemnicza dziewczyna. Któregoś dnia, zbzikowany szaman Kabuki Jo, po prostu znajduje ją na pustyni. Zupełnie tak jakby spadła z nieba. Jest wyjątkowa pod każdym względem. Piękniejsza niż inne, silniejsza niż większość mężczyzn, diablo zdolna i inteligentna. Ma wyjątkowy dar wpływania na dzikie zwierzęta i radzenia sobie w niezwykłych sytuacjach. Nie pamięta kim jest i skąd się wzięła, ale posiada ogromną wiedzę na temat przeszłości ludzkiej cywilizacji… Ma też dość paskudny awanturniczy charakter. Wszyscy mówią na nią Tequila. Tymczasem nad światem ponownie zawisła groza. Niespodziewanie z okien zaczęło bowiem dochodzić odległe, przerażające wycie. Coś się zbliża, coś nadchodzi, a pozostali przy życiu ludzie szepczą między sobą o pewnym proroctwie i o bohaterce, która spadła z nieba…

Uniwersum Tequili i większość zaludniających je postaci powstały w głowie znanego z zamiłowania do weird fiction wrocławskiego pisarza Łukasza Śmigla. Autor „Decathexis” i „Muzykologii” chciałby zrealizować swoje marzenie i – wzorem Vampirelli oraz innych bohaterek znanych z amerykańskich pulpowych magazynów – wykreować postać prawdziwej heroiny, której przygody elektryzowałyby zarówno miłośników literatury jak i dobrego komiksu.

Za graficzne przedstawienie świata, projekty bohaterów, rysunek i ilustracje odpowiada lubelska graficzka młodego pokolenia Katarzyna Babis. W projekt angażuje się coraz więcej polskich rysowników i autorów. Swój udział w produkcji uniwersum Tequili zapowiedzieli już m.in. Rafał Szłapa, Michał Oracz, Krzysztof Chalik, Bartosz Fedyczak, Marcin Rusnak i Daniel Grzeszkiewicz.

Śmigiel wraz ze współpracownikami planuje przy pomocy portalu crowdfundingowego Polak Potrafi zebrać pieniądze na druk pierwszej z serii powieści oraz pierwszego albumu komiksowego. Aby projekt doszedł do skutku autorzy muszą uzbierać kwotę 16 tysięcy złotych. Osoby wspierające powstanie książki i komiksu mają nie tylko możliwość nabycia książki i komiksu, ale również mogą otrzymać mnóstwo dodatkowych gadżetów, a nawet znaleźć się w komiksie bądź też zjeść z twórcami kolację.

Wszelkie szczegóły odnośnie Projektu Tequila znajdziecie na stronie: http://polakpotrafi.pl/projekt/tequila.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy