Limitowana seria plakatów z grafiką zdobiącą okładkę „Śpiących królewien” Stephena i Owena Kingów trafi do sprzedaży!

10 listopada 2017


Wielbiciele Stephena Kinga od niedawna mogą cieszyć się polskim wydaniem „Śpiących królewien” ? najnowszej powieści mistrza horroru napisanej wspólnie z jego synem Owenem ? a już teraz wydawnictwo Prószyński i S-ka szykuje dla nich kolejną atrakcję. Wraz z Ryszardem Wojtyńskim, twórcą polskiej okładki do tego tytułu, wyemitowało limitowaną serię grafik z motywem widocznym na książce. Sprzedaż plakatów (w cenie 198 złotych) ruszy w najbliższy wtorek, 14 listopada, na stronie księgarni wydawnictwa i potrwa tylko do piątku do godziny 24:00.

Tworząc „Beautiful Creatures of Kings”, bo taki tytuł nosi praca, Wojtyński pragnął ukazać zarówno piękno, jak i grozę, niepokój i strach, które czają się za woalem owego piękna. Grafika została zrealizowana w technologii dającej efekt techniki litograficznej o bardzo wysokiej jakości i dokładności druku. Każda z odbitek limitowanej edycji (tylko 200 sztuk), jest numerowana i sygnowana ręcznie przez autora. To doskonały pomysł na wyjątkowy prezent dla miłośników literatury grozy i kolekcjonerów sztuki.

Ryszard Wojtyński zaprojektował nie tylko okładkę, ale i zwiastun filmowy promujący „Śpiące królewny”. Jest grafikiem, malarzem, ilustratorem, fotografem, tłumaczem piosenek, jednym z pionierów animacji komputerowej w polskim filmie. W trakcie ponad 20-letniej pracy zrealizował wiele prac malarskich i graficznych, będących wyrazem jego wewnętrznych przeżyć, niepokojów oraz potrzeby urzeczywistnienia własnej wizji świata. Jego doświadczenie w grafice komputerowej sprawiło, iż niektóre swoje dzieła tworzy w technice cyfrowej, ale, jak twierdzi, wcale nie ułatwia to pracy, a jedynie daje inne możliwości. Jest miłośnikiem literatury Stephena Kinga oraz filmów zrealizowanych na podstawie prozy tego autora.

„Śpiące królewny”, napisane wspólnie przez Stephena i Owena Kingów, to powieść bardzo mocno wpisująca się w obecne niespokojne społecznie i politycznie czasy. Opowiada o świecie, w którym coś dziwnego dzieje się z kobietami zapadającymi w sen: szczelnie owija je zwiewna substancja przypominająca kokon. Gdy ktoś je budzi, a obrastający je materiał zostaje naruszony bądź zerwany, uśpione kobiety wpadają w dziką furię i stają się szaleńczo agresywne; śpiąc, przenoszą się do innego świata ? świata, w którym panuje harmonia, a konflikty są rzadkością.

Tajemnicza Evie, z której pojawieniem się kobiety zaczynają zapadać w tajemniczą śpiączkę, okazuje się na nią odporna. Czy jest medyczną anomalią, którą należy przebadać? A może demonem, którego trzeba zabić? Porzuceni mężczyźni, zdani na siebie i swoje coraz bardziej prymitywne odruchy, dzielą się na wrogie frakcje, niektórzy pragną zabić Evie, inni ją ocalić. Część wykorzystuje panujący chaos, by zemścić się na starych bądź nowych wrogach. W świecie nagle opanowanym przez mężczyzn przemoc jest na porządku dziennym.

Powieść „Śpiące królewny” ukazała się pod patronatem Booklips.pl. Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment książki.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy