Lider The Black Eyed Peas tworzy komiks o zombie, starożytnym bogu z kosmosu i hip-hopie dla wydawnictwa Marvel

20 marca 2017


William Adams, znany szerzej po pseudonimem will.i.am, współzałożyciel i frontman zespołu The Black Eyed Peas, już wkrótce sprawdzi się w roli komiksiarza. Muzyk przygotował bowiem scenariusz do historii zatytułowanej „Black Eyed Peas Present: Masters of the Sun ? The Zombie Chronicles”, która w tym roku zostanie opublikowana przez wydawnictwo Marvel.

Akcja retro futurystycznego zombie thrillera, do którego warstwę wizualną opracował Damion Scott („Batman: War Drums”, „Web of Spider-Man”), a w tworzeniu scenariusza pomagał Benjamin Jackendoff, rozgrywać się będzie w Los Angeles. Okazuje się, że Miasto Aniołów zostanie zaatakowane przez starożytnego boga z kosmosu, przemieniającego ludzi w zombie. Główny bohater komiksu, miłośnik hip-hopu o pseudonimie Zulu-X, wraz ze swoją ekipą zostanie wciągnięty w sam środek przygody, stając do walki ze starożytnym zakonem, aby uratować świat przez zagładą.

„Wspólnie z The Black Eyed Peas rozpoczynamy zupełnie nową podróż” ? napisał w oświadczeniu will.i.am. „Pracowaliśmy nad tą historią od lat, a współpraca z Marvelem, dzięki któremu ta książka się ukaże, jest jak spełnienie marzenia”.

Bardzo pochlebnie o nawiązaniu współpracy z muzykiem wyraził się Axel Alonso, redaktor naczelny Marvela, który podkreślił: „Jesteśmy podekscytowani możliwością zaprezentowania tej osobistej historii, która porusza tematy bliskie dla miłośników hip-hopu i komiksów, dzięki czemu te dwa mikroświaty mają szansę się skrzyżować”. O efektach pracy będzie można przekonać się już niebawem, bowiem premiera 120-stronicowego komiksu zapowiedziana jest na lipiec.

Inna sprawa, że lista muzyków, którzy flirtowali z komiksowym medium nie jest wcale taka krótka. Przywołać można chociażby Gerarda Waya, lidera i wokalistę grupy My Chemical Romance, którego superbohaterski komiks „The Umbrella Academy” zilustrowany przez Gabriela Bá w 2008 roku wyróżniono prestiżową nagrodą Eisnera. Niedawno pisaliśmy z kolei o Method Manie, który został scenarzystą świątecznego wydania komiksu „Ghost Rider”.

[mw]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy