Lehane nazwie bohatera z książki na cześć osoby, która odnajdzie jego psa

29 grudnia 2012


Ukochany pies Dennisa Lehane?a zaginął. Autor kryminałów wyznaczył nagrodę: osoba, która pomoże odnaleźć pupila, znajdzie się w następnej książce pisarza.

W pierwszy dzień świąt autor „Rzeki tajemnic” i „Pułapki zza grobu” zamieścił na swoim profilu na Facebooku ogłoszenie: „Nasz ukochany pies ratowniczy Tessa przeskoczył przez ogrodzenie w Bostonie i w ciągu ostatnich 24 godzin błąkał się po niezamieszkałych terenach Coolidge Corner.”

Pupil pisarza jest rasy beagle i widziany był ostatnio w pobliżu okolicznej stacji benzynowej. Lehane liczy, że być może Tessa znalazła się w domu jakiegoś ?dobrego Samarytanina?, który się nią zaopiekował, prosi jednak wszystkich, którzy widzieli gdzieś pieska, o kontakt. Nagroda za odnalezienie zwierzaka jest niebagatelna: „Ktokolwiek przyprowadzi go z powrotem do nas, nazwę jego imieniem postać w następnej książce” ? obiecuje pisarz.

Fani Lehane?a ochoczo przyłączyli się do poszukiwań. Ci, co mieszkają w rejonie, gdzie może przebywać pies, drukują i rozwieszają ulotki zamieszczone w Internecie przez pisarza, inni podsyłają mu adresy stron, na których ludzie poszukują właścicieli odnalezionych przypadkiem czworonogów. Wszyscy liczą, że Tessę spotka inny los niż większość zaginionych bohaterów, o których można przeczytać w powieściach pisarza.

Lehane to jeden z wielu autorów darzących psiaki szczególną miłością. Na naszej stronie publikowaliśmy już całą galerię pisarzy, którzy nie wyobrażają sobie życia bez szczekającego towarzysza.

fot. Garry Knight

Tematy: ,

Kategoria: newsy